Billie Eilish po raz pierwszy w Polsce? Fani oszaleją!

0
Billie Eilish w Polsce
Billie Eilish w Polsce

Billie Eilish, muzyczne objawienie 2019 roku! Artystka rozpoczęła ten rok z wielkim rozmachem. Jej trasa koncertowa obejmuje dosyć sporą liczbę krajów, w tym europejskich. Jednak polscy fani wciąż wyczekują odwiedzin Billie i w naszym kraju.

Skąd wielki boom na Billie?

Twórczość Billie Eilish oraz jej sposób bycia są dosyć specyficzne. Jak wiadomo, dziewczyna ma zespół Tourette’a. Jest to nieuleczalne schorzenie, które objawia się w bardzo młodym wieku i sprawie iż dziecko miewa tiki, jest nadpobudliwe i często niegrzeczne. Może to stąd bierze się charakterystyczny styl Billie.

Warto dodać, że artystka nigdy nie uczęszczała do szkoły, a więc rozwijała swój talent artystyczny w domu. Wszystkie jej teksty są w 100% stworzone przez nią samą, a jej wokal jest uważany za jeden z ciekawszych, również przez wielu krytyków muzycznych.

Pewnym jest, że Eilish na typową piosenkarkę popu nie wygląda. Luźne bluzki, bojówki i muzyka, której nie sposób wyrzucić z głowy, oto domena młodej artystki. Pomimo jej dosyć ponurego stylu, fani ją pokochali. Potwierdzeniem tym słów może być fakt, iż na tegorocznej gali MTV Music Video Award Billie zgarnęła aż 3 statuetki!

Ta 17-letnia dziewczyna jest na scenie od 2015 roku. W Polsce natomiast Billie zyskała tak duży rozgłos w 2019 roku, kiedy to wyszedł jej 3 album When We All Fall Asleep, Where Do We Go?”. Wraz z nim pojawiła się również piosenka pt. Bad Guy”, która w niecały tydzień zdobyła kilka milionów wyświetleń na YouTubie. W Polsce z kolei utwór do teraz robi ogromną furorę we wszystkich stacjach radiowych.

Koncert Billie w Polsce?

Obecnie piosenkarka zakończyła swoją ostatnią trasę koncertową. Ostatnie swoje koncerty Billie miała w Berlinie oraz Pradze. Póki co nie ma oficjalnych informacji o tym czy następna trasa będzie obejmowała występ również w Polsce. Możemy spekulować, że jest to możliwe już w przyszłym roku! Koncerty Billie odbyły się już w stolicach dwóch naszych sąsiadów, stamtąd już niedaleka droga.