Biedronka i Lidl oszukują Polaków? Cejrowski wszystko ujawnił!

Wojciech Cejrowski w ostatnim czasie aż nadto wścieka się na obecną władzę. Mówi bardzo szczerze i otwarcie o tym, jak nierówno względem szeroko rozumianego Zachodu traktowani są Polacy. Ponadto ujawnia zdumiewające fakty. Czy potężne sieci takie jak Biedronka, Lidl czy Tesco nas oszukują?

Wszyscy zaopatrujemy się u zachodnich gigantów. Popularne sieci dyskontów niemalże całkowicie opanowały rynek sprzedaży detalicznej w naszym kraju. Biedronka i Lidl stanowią dziś punkty odwiedzane przez Polaków regularnie, nawet każdego dnia. Zaopatruje się tam również Wojciech Cejrowski, który widział przecież cały świat.

Znany podróżnik jest dosłownie wściekły. Przez lata przynajmniej częściowo tłumił w sobie tę frustrację. Teraz jednak postanawia wprost mówić o tym, w jakiej rzeczywistości żyjemy. Nawet kosztem tego, że takie słowa mogą zaszkodzić partii, z którą kiedyś sympatyzował, a dziś i tak uważa za zdecydowanie „mniejsze zło”. Mowa rzecz jasna o Prawie i Sprawiedliwości.

Biedronka i Lidl oszukują? Wojciech Cejrowski: przyczyna jest prosta

Cejrowski w jednym ze swoich ostatnich programów zamieszczonych na YouTube ujawnił, dlaczego zarabiamy znacznie mniej, niż mieszkańcy krajów zachodnich, a płacimy za produkty tyle samo lub więcej, niż oni. I, co ciekawe, podróżnik zdecydowanie obala tezę o tym, że to właściciele sieci dyskontów i hipermarketów wyzyskują polskiego konsumenta.

Przyczyną złego stanu rzeczy ma być natomiast to, co tak zachwala dziś wielu Polaków reprezentujących poglądy konserwatywne. Mowa rzecz jasna o podwyższeniu płacy minimalnej. Bo fakt, że otrzymamy więcej pieniędzy „na rękę” niewiele w naszym życiu zmieni. Więcej zapłacimy bowiem za towary i usługi dostarczane przez przedsiębiorców.

W prostych słowach: otrzymamy więcej pieniędzy, ale ich siła nabywcza będzie mniejsza. Tłumaczy to w równie prostych słowach Wojciech Cejrowski. Wykorzystuje przy tym przykład najpopularniejszych dyskontów typu Lidl czy Biedronka. Wyjaśnia ponadto, jak to wygląda za granicą.

„Przy podwyższaniu płacy minimalnej politycy mówią, że powinniśmy zarabiać tyle, co na zachodzie Europy. To ja proponuje płace zrównać. […] W irlandzkim sklepie to samo awokado, z tego samego Meksyku, w tym samym Lidlu, kosztuje znacznie mniej, niż w Polsce” – grzmi Cejrowski. Podał ponadto przykłady wielu innych produktów, za które biedniejsi od Zachodu Polacy znacznie przepłacają.

Niestety, sytuacja ta nie ulegnie poprawie, jeśli politycy będą ciągle podwyższać podatki i sztucznie zawyżać płacę minimalną. Wolnorynkowiec, jakim bez wątpienia jest Wojciech Cejrowski, stara się przekonać Polaków, że zmierzamy prosto w przepaść. Wielu jednak wciąż wierzy, że przyznawanie 500 plus przy jednoczesnym podwyższaniu płacy minimalnej (czyli zawyżaniu kosztów pracy) przyniesie dobre efekty dla gospodarki.

  1. Wojciech Cejrowski szczerze o młodych Polakach. Mocne słowa!
  2. Putin ostrzega Polskę! Naprawdę jest do tego zdolny?
  3. Krzysztof Jackowski o wyborach i PiS. Zaskakująca wizja
  4. Lidl, Biedronka. Zobacz zarobki w Polsce i w Niemczech!

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: