Wojciech Cejrowski szczerze o młodych Polakach. Mocne słowa!

Wojciech Cejrowski – szczególnie ostatnio – mówi dokładnie to, co myśli. Nie omieszkuje już krytykować obecnej władzy czy narażać się konkretnym grupom społecznym. Podróżnik, dziennikarz i biznesmen tym razem wziął na cel młodych ludzi. Szczególnie tych, którzy chcieliby iść jego śladem.

Przez wielu Cejrowski jest dziś odbierany jak surowy, acz rozsądny wujek. Znany podróżnik wiele spraw bierze „na chłopski rozum”, czym szybko zdobywa sympatię tysięcy odbiorców. Nikomu nie trzeba mówić, jak mocno konserwatywne poglądy polityczne reprezentuje dziennikarz. Szokuje również wypowiedziami na temat różnych kultur i religii.

Jednakże dziś komentuje temat nieco odbiegający od wyżej wymienionych. Wyraził nawet niemałe zniesmaczenie. Mianowicie Wojciech Cejrowski ocenił w typowy dla siebie sposób obecną postawę większości młodych ludzi. Co ciekawe, ostra wypowiedź dotyczy głównie osób, które chciałyby, tak jak autor „Boso przez świat”, podróżować po świecie.

Na kanale podróżnika pojawił się kolejny odcinek z serii Q&A. Polega to na odczytywaniu pytań zadawanych przez widzów pod poprzednimi filmami i odpowiadaniu na nie.

Wojciech Cejrowski o młodych Polakach

Wojciech Cejrowski został zapytany przez jednego z widzów, czy dziś po raz kolejny sprzedałby lodówkę lub wyjechał pracować do Szwecji, by zarobić na podróże. Odparł, że jest zwolennikiem zarabiania i wydawania. „Zarobiłeś człowieku na wycieczkę, na wyprawę, to wyjedź”. Później podróżnik dodał jednak gorzkie słowa.

„Jak dostaję od studentów takie listy, żeby im przysponsorować wyprawę, to staram się nie czytać, bo mnie wkurzają. Zarób sobie człowieku, a nie szukaj sponsora. Zarób i wydawaj własne” – grzmiał Cejrowski. Dodał ponadto, że dziś młodzi ludzie mają znacznie ułatwioną drogę.

„Mnie było o wiele trudniej, w tamtych czasach, niż jest dzisiaj. Dzisiaj pracy w bród” – stwierdził. Trudno się nie zgodzić. Przecież w PRL-u praca dla „ludowej ojczyzny” przynosiła – w skali świata czy nawet Europy – naprawdę minimalne zyski. Stąd też jedyną szansę na spełnienie marzeń była emigracja. Młody Wojciech Cejrowski wybrał właśnie Szwecję. To właśnie u sąsiadów zza Bałtyku zarobił na pierwsze podróże.

  1. III wojna światowa: Putin ostrzega Polskę! Naprawdę jest do tego zdolny?
  2. Amber Gold. Szokujące słowa Wassermann o Tusku
  3. Wojciech Cejrowski wściekły. Oto co go spotkało w Irlandii
  4. Cejrowski ujawnił brutalną prawdę. Co na to politycy PiS?

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: