P

Putin ostrzega Polskę! Naprawdę jest do tego zdolny?

Putin ostrzega Polskę! Naprawdę jest do tego zdolny?

Władimir Putin nigdy nie przebierał w słowach. Tym razem prezydent Rosji określił zagrożenia dla jego kraju. Wskazał również państwa, które najbardziej mogą zagrażać bezpieczeństwu Rosjan. Czy stoimy u progu światowego konfliktu, o trudnej do przewidzenia skali? Czy to będzie III wojna światowa?

III wojna światowa – na to hasło truchleją miliony mieszkańców ziemi. O ile poprzednie dwa wielkie konflikty były nazywane światowymi, to zakres działań wojennych mimo wszystko był ograniczony. Najstraszniej było w Europie, gdy w tym samym czasie w takiej Ameryce Południowej panował względny spokój.

Tym razem ma być inaczej. Takie przewidywania mają wiele naukowych podstaw. Przede wszystkim żyjemy w erze atomowej. Żeby pokonać dany kraj, nie trzeba już wysyłać na jego podbój milionowych armii. Wystarczy kilka rakiet uzbrojonych w głowice nuklearne.

W tym miejscu warto porozmawiać o następstwach konfliktu prowadzonego w ten sposób. Obliczeniem prawdopodobnej skali zniszczeń zajęli się amerykańscy naukowcy. Wyszło im, że już pierwszego dnia wojny, może zginąć 90 milionów ludzi. Według ich kalkulacji wojnę rozpocznie Władimir Putin.

Czy to realny scenariusz? W świetle ostatnich wydarzeń, niestety jest w tym pewna doza prawdopodobieństwa. Sam Władimir Putin również postanowił dolać oliwy do ognia. Powiedział jasno, które państwa mogą rozpocząć działania przeciwko Rosji.

Władimir Putin szokuje swoimi słowami. Zagrożone USA i Polska

Prezydent Rosji, podczas swojego niedawnego pobytu w stolicy Finlandii, spotkał się z dziennikarzami. Jak zwykle przy takich okazjach było barwnie, ciekawie i niekonwencjonalnie. Na twarzach dziennikarzy pojawiały się nawet szerokie uśmiechy. Do czasu.

W pewnym momencie Władimir Putin postanowił ostrzec Stany Zjednoczone. Chodzi oczywiście o wojska amerykańskie, który stacjonują m.in. na terytorium Polski i Rumunii. Chwilę wcześniej został zapytany o próbę Tomahawka, którą ostatnio przeprowadziły Stany Zjednoczone

– Stany Zjednoczone mogą wystrzeliwać nowe rakiety Tomahawk z Rumunii i Polski, wystarczy tylko zmiana oprogramowania. Nie jestem przekonany co do tego, że nasi amerykańscy przyjaciele będą informować naszych europejskich partnerów o tym, jakie oprogramowanie znajduje się u nich w tych systemach – ostrzegł.

Czy to tylko zwykłe ostrzeżenie, czy za tymi słowami kryje się coś więcej? Oby nie. III wojna światowa może być bowiem konfliktem o skali przerażającej i trudnej wręcz do opisania.

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ