Stany Zjednoczone znoszą wizy dla Polaków!

Andrzej Duda Donald Trump
Andrzej Duda Donald Trump

Staje się to, co wydawało się niemożliwe. Nasz kraj od lat walczył, żeby zniesiono wizy dla Polaków. Tymczasem wprost ze Stanów Zjednoczonych napłynęły sensacyjne informacje. Wszystko potwierdziła agencja Reutera.

Agencja Reutera poinformowała w swoim najświeższym komunikacie, że Stany Zjednoczone zniosą wizy dla Polaków! Zgodę na dołączenie przez Polskę do programu bezwizowego wyraził Donald Trump. Prezydent Stanów Zjednoczonych podpisał już stosowne dokumenty. Informację tą potwierdził również Rzecznik Białego Domu, który stwierdził, że deklaracja Donalda Trumpa jest wiążąca dla Kongresu Stanów Zjednoczonych.

Stany Zjednoczone znoszą wizy dla Polaków

Od pełni sukcesu, czyli rzeczywistego zniesienia wiz dzieli nas jeszcze decyzja wspomnianego Kongresu Stanów Zjednoczonych, która w tym momencie wydaje się już tylko formalnością. Polska dołączy zatem do Visa Waiver, co pozwoli obywatelom naszego państwa na podróżowanie do Stanów Zjednoczonych w celach biznesowych oraz turystycznych. Dzięki programowi Visa Waiver Polacy będę mogli pozostać na terenie USA bez dodatkowych formalności aż do 90 dni. To ogromny sukces polskiej dyplomacji!

W tej chwili z programu Visa Waiver korzysta około 20 milionów osób z całego świata. Wkrótce dołączą do niego także obywatele Polski. Polska będzie jednym z 39 państw świata, a także jednym z 24 krajów Unii Europejskiej, które obejmuje wyżej wymieniony program. Tylko 4 państwa wspólnoty pozostaną na ten moment poza programem.

Andrzej Duda zadowolony ze zniesienia wiz

Na stronie internetowej stacji TVN24 znajdziemy komentarz prezydenta Polski, Andrzeja Dudy do całej sytuacji. Polski prezydent jest niezwykle zadowolony z decyzji Stanów Zjednoczonych, co potwierdzają jego słowa: Cieszę się ogromnie i jestem za to wdzięczny prezydentowi Stanów Zjednoczonych, Donaldowi Trumpowi. Przez wiele, wiele lat nam to obiecywano, wielu prezydentów o tym mówiło.

Z pewnością wpływ na taką decyzję Białego Domu miało niedawne spotkanie prezydentów Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy, które odbyło się z inicjatywy prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wszystko wskazuje na to, że stosunki, pomiędzy Polską, a USA zostaną jeszcze bardziej zacieśnione. To już nie tylko współpraca wojskowa, czy gospodarcza, ale także swobodny przepływ obywateli naszego kraju do Stanów Zjednoczonych.

źródło: OTOPRESS.PL 

Piotr Paterczyk
Prywatnie wielki fan twórczości Paulo Coelho. Dziennikarz z zamiłowania. Popełniam różne tematy. Nie boje się pisać odważnie i otwarcie.