Sławomir Neumann szokuje słowami o Pawle Adamowiczu

Sławomir Neumann taśmy
Sławomir Neumann

Już tylko kilka dni pozostało do wyborów parlamentarnych w Polsce. W niedzielę, 13 października obywatele zadecydują ,w ręce której partii powierzyć los kraju. Wszystko wskazuje na to, że będzie to Prawo i Sprawiedliwość. W czasie kampanii wyborczej KO z pewnością pogrążył Sławomir Neumann.

Według najnowszych sondaży wyborczych szykuje się zdecydowane zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości. Partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na głos nawet 45% obywateli. W porównaniu do poprzednich wyborów oznacza to nieznaczny spadek poparcia. Oznacza to, że PiS uzyska z pewnością samodzielną większość w przyszłym parlamencie. Do otrzymania 231 mandatów, z puli 460, potrzebnych jest prawdopodobnie około 42% głosów. Wnioskując, PiS ma w sondażach dość dużą nadwyżkę i niespodzianką byłby fakt, nie utworzenia samodzielnego rządu. Druga w sondażach Platforma Obywatelska (do której należy m.in. Sławomir Neumann) ma poparcie rzędu 25%.

Nagrania Sławomira Neumanna

Na korzyść obecnie rządzącej partii zadziałają z pewnością słowa Sławomira Neumanna. Do telewizji wyciekły właśnie nagrania, na których słyszymy szokujące wypowiedzi szefa Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska. TVP Info opublikowała szokujące nagrania z 2017 roku, na których zapisana została rozmowa Neumanna z lokalnymi działaczami Platformy Obywatelskiej. Spotkanie miało przede wszystkim charakter roboczy, związany z wyborami na prezydenta Tczewa. Podczas rozmowy Neumann poruszył także kwestię innych prezydentów miast, pochodzących właśnie z ramienia Platformy Obywatelskiej. Chodziło głównie o ich problemy z prawem, które zdaniem obecnego szefa Klubu Parlamentarnego PO-KO nie wpłynęłyby na ówczesny wynik wyborów. O oskarżonych politykach PO, Neumann wypowiedział się w następujący sposób: To są goście, którzy mogą trafić do sądu z aktem oskarżenia, a sądy dzisiaj – ja ci gwarantuję – nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami. Żadnej. Przez rok nie zrobią ku***a nic. Będą prowadzić sprawy – i ch***j.

Dalej polityk Platformy Obywatelskiej użył szokujących słów, jakoby kandydaci z ramienia jego partii zyskiwali poparcie, dzięki zarzutom prokuratorskim: Hania Zdanowska zyskuje, jak ma akt oskarżenia. Idzie wręcz dokładnie odwrotnie. Nie patrz na to, to nie ma żadnego znaczenia. Oni ilością aktów, inflacją tych aktów oskarżenia, powodują, że nie mają żadnego [znaczenia]. Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach. 

Sławomir Neumann o Pawle Adamowiczu

Pod sam koniec nagrań Sławomir Neumann dał wyraz temu, co dla niego jest najważniejsze. W tej kwestii wspomniał o Mirosławie Pobłockim, ówczesnym prezydencie Tczewa, którym interesowało się CBA: Jak Pobłocki będzie członkiem Platformy i będzie naszym prezydentem, to będę się o niego bił, k***a, do końca życia. Jak jest poza, mam go w dupie. Jak jest do wykorzystania, to wykorzystamy, jak nie, to nie. Szokujące słowa dotyczyły także Pawła Adamowicza, który rządził wówczas Gdańskiem: Tak samo Adamowicza, tak samo Karnowskiego i wszystkich innych. Tak samo. Dla mnie Platforma jest ważniejsza.

W związku z tym wątpliwe wydaje się, by Koalicja Obywatelska polepszyła swój wynik wyborczy w stosunku do najnowszych sondaży, które pokazują, że opozycja partia może liczyć na głos co czwartego obywatela.

źródło: własne, TVP Info

Piotr Paterczyk
Różne tematy, od show-biznesu, przez politykę, a na sporcie kończąc. Lubię docierać tam, gdzie inni nie mają odwagi zaglądać.