Lech Wałęsa kolejny raz szokuje! I to jak

Lech Wałęsa to ostatnimi czasy mocno kontrowersyjna postać, która wydaje się, że za wszelką cenę chce zaistnieć w mediach. Z pewnością były prezydent ma swoich zwolenników, ale grono krytyków poszerza się niemalże z prędkością światła.

Lech Wałęsa to były prezydent naszego kraju. Urząd ten piastował od 1990 roku do 1995. Przez laty Wałęsa uważany był z pewnością za jedną, z najważniejszych postaci „Solidarności” i tak zwanych porozumień sierpniowych. W ostatnim czasie próbie poddana została jednak jego „krystaliczność”. Istnieją mocne dowody, że Wałęsa współpracował ze służbą bezpieczeństwa. Pseudonim operacyjny Wałęsy miał brzmieć TW Bolek. Mimo wielu ekspertyz, a także opinii grafologów, sam były prezydent nie przyznaje się do godnych potępienia zachowań. Idzie w zaparte, choć coraz więcej świadczy przeciwko niemu.

Wałęsa budzi nie tylko kontrowersje związane z przeszłością. Również w obecnych czasach udziela wielu wypowiedzi, które krytykowane są z każdej strony. Wałęsa znany jest między innymi z ataków na Jarosława Kaczyńskiego, których nie powstrzymał się nawet przy okazji Katastrofy Smoleńskiej.

Wałęsa o Kornelu Morawieckim

Tym razem Wałęsa przekroczył kolejną granicę. Były prezydent został zaproszony przez Koalicję Obywatelską na konwencję wyborczą. Podczas niej miał przekonać wyborców do zagłosowania na Platformę Obywatelską i spółkę. Stało się jednak inaczej. Lech Wałęsa w niezbyt fortunnych słowach wypowiedział się o PO-KO. Do końca nie wiadomo, czy celowo, czy też sam pogubił się w wypowiedzi. Jeszcze bardziej kontrowersyjnie było po chwili. Lech Wałęsa nazwał niedawno zmarłego Kornela Morawieckiego „zdrajcą”. Sala wydaje się, że przyjęła to z aprobatą, a na pewno nie dało się zauważyć znaków protestów wobec takich skandalicznych słów Wałęsy.

Na Lecha Wałęsę spadła zasłużona fala krytyki m.in. z ust jego syna Jarosława Wałęsy, Jarosława Kaczyńskiego, czy Władysława Kosiniaka-Kamysza. Po konwencji nawet członkowie Platformy Obywatelskiej zaczęli tonować nastroje i odwracać się od byłego prezydenta, który przecież miał zostać ich koniem napędowym. Miał zapewnić większe poparcie w najbliższych wyborach samorządowych, a jeszcze bardziej ochłodził wizerunek totalnej opozycji.

Lech Wałęsa znów szokuje

Lech Wałęsa na szokującym wystąpieniu podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej jednak nie poprzestał. Nie minęło kilkanaście godzin, a były prezydent kolejny raz zadziwił Polskę. Wałęsa wycofał poparcie dla Platformy Obywatelskiej, a wsparł… PSL. Władysław Kosiniak-Kamysz w reakcji na ten fakt powiedział, że nie zabiegał o poparcie byłego prezydenta. Sam Lech Wałęsa, zdaniem szefa Ludowców powinien przeprosić za słowa, które wypowiedział pod adresem zmarłego Kornela Morawieckiego.

źródło: OTOPRESS.PL

Piotr Paterczyk
Prywatnie wielki fan twórczości Paulo Coelho. Dziennikarz z zamiłowania. Popełniam różne tematy. Nie boje się pisać odważnie i otwarcie.