Wojciech Cejrowski ostro krytykuje sądy. Mocne

0
Wojciech Cejrowski

Wojciech Cejrowski to bardzo barwna postać polskiego show-biznesu. Uczciwie trzeba przyznać, że Cejrowski choć niekiedy kontrowersyjnie, to wypowiada się bardzo rzeczowo.

Polski dziennikarz, satyryk, podróżnik, autor wielu książek i publikacji jest niezwykle aktywny w Internecie. Jego kanał w serwisie YouTube śledzą setki tysięcy osób. W najnowszym wywiadzie, który wczoraj został udostępniony do odsłuchu, Wojciech Cejrowski porusza temat policji i sądów w Polsce.

Wojciech Cejrowski o sądach i policji

Wojciech Cejrowski odniósł się do szokującej opinię publiczną sytuacji, która wydarzyła się przed meczem w Szczecinie. Jeden, prawdopodobnie z kibiców, wyrzucił na chodnik łupinę słonecznika. Sytuacji przyglądał się policjant, który ukarał go mandatem karnym, w wysokości 250 złotych za zaśmiecanie środowiska. Ów człowiek podał sprawę do sądu i przegrał w pierwszej instancji. Postanowił walczyć dalej i w drugiej instancji, wymiar sprawiedliwości złagodził jego karę do nagany.

Cejrowski został zapytany w wywiadzie, czy sąd i policja powinny zajmować się takimi sprawami? Czy gra była warta świeczki?  Sędzia powinien wylecieć z roboty. Przynajmniej czasowo, żeby przyszedł do rozumu, że nie obciążą się systemu prawnego czymś takim. To nie jest zaśmiecanie miasta. Jedna łupinka? Przecież z drzew spadają różne łupinki. Gdyby on czyścił popielniczkę, to by było zaśmiecanie miasta. – tak błyskawicznie do sytuacji odniósł się Wojciech Cejrowski.

Po chwili w dziennikarz i autor wielu publikacji w jeszcze ostrzejszych słowach wypowiedział się o wymiarze sprawiedliwości: Dlaczego sędzia swoim głupim zachowaniem marnuje nasze pieniądze? Na rozprawach angażuje cały aparat, zamiast pognać tego prokuratora, czy policjanta, który mu to przyniósł. Sędzia powinien jemu dać grzywnę za zawracanie głowy wysokiemu sądowi. – skwitował trafnie Wojciech Cejrowski.

Cejrowski – prawo w Polsce

Cejrowski odniósł się także do litery prawa w Polsce. Uczciwy człowiek nie podchodzi wyłącznie do litery prawa, ale zastanawia się, czy jest to rozsądne, by je zastosować. Prawo zostało stworzone dla ludzi. Oryginalnie miało nam pomagać. Więc w sytuacjach kiedy nie pomaga, nie należy go stosować. – powiedział Cejrowski.

Wojciech Cejrowski o jednomandatowych okręgach

Reporter, który przeprowadzał wywiad powiedział wprost, że trzeba być totalnym idiotą, żeby za taki „występek” dawać mandat obywatelowi. Jego zdaniem błąd popełnili przede wszystkim jego przełożeni, którzy prawdopodobnie chcieli nabić statystyki. Wojciech Cejrowski odparł: To się dzieje stąd, że nie mamy żadnego wpływu na sędziów. Nie wybieramy ich w wyborach powszechnych, czy jednomandatowych okręgach wyborczych. Nie wybieramy sobie sędziów z własnego regionu. 

Co dalej z policjantami? Ja bym ich nie wywalał od razu, bo nikt nie chce pracować w Policji, więc będziemy mieli kłopot. Jako komendant wydałbym rozkaz i nakazał przeprosić obywatela za nasze działania. – zakończył Cejrowski.