E

Eksperci: przed nami III wojna światowa. Putin naprawdę to zrobił!

Eksperci: przed nami III wojna światowa. Putin naprawdę to zrobił!

III wojna światowa to bez wątpienia najgorszy scenariusz, jaki mógłby nas dziś spotkać. Jeszcze w ubiegłym roku Władimir Putin sam potwierdzał tę tezę. Teraz jednak prezydent Rosji wykonał ruch, który absolutnie nie pozwala sądzić, iż jest szczery i konsekwentny. Mamy się czego obawiać?

Niestety, wiele wskazuje na to, że tak. Sytuacja w wielu regionach świata jest bardzo napięta, a najpotężniejsi przywódcy niestety nie zachowują się zbyt odpowiedzialnie. Aby zrozumieć, jak nieprzewidywalni są ludzie pokroju Władimira Putina, należy przypomnieć sobie chociażby jego słowa z czerwca ubiegłego roku.

„Rozumienie tego, że III wojna światowa może okazać się końcem naszej cywilizacji, powinno nas powstrzymywać od skrajnych i bardzo nieodpowiedzialnych działań na arenie międzynarodowej” – mówił wówczas Władimir Putin. Jak tamte słowa mają się do rzeczywistości? Co mówi, a co faktycznie robi prezydent Rosji?

Otóż, co pewnie niewielu zdziwi, na Kremlu pięknym słowom towarzyszą całkowicie odmienne od nich działania. W tym tygodniu Putin udowodnił, że pokój na świecie nie stanowi dla niego takiego priorytetu, jak żywotne interesy Rosji. Po raz kolejny bowiem padli sobie w ramiona z południowoamerykańskim tyranem i podpisali dokument, o którym najpewniej przyszłe pokolenia będą się uczyć z podręczników do historii.

III wojna światowa? Władimir Putin się nie zawahał

Dziś, gdy cały świat ze współczuciem patrzy na Wenezuelę, prezydent Rosji zawarł kolejny sojusz z prezydentem Maduro. Z tym samym, który od kilku lat dosłownie wykańcza własnych rodaków, szykanuje opozycję i każe strzelać do każdego, kto sprzeciwia się reżimowi. Przypomnijmy, że Maduro doprowadził do sytuacji, w której inflacja w kraju sięga kilkudziesięciu tysięcy procent. Panuje tam dosłownie głód i skrajna bieda. Stolica – Caracas – w ciągu 5 lat ze stosunkowo spokojnego miasta przerodziła się w najniebezpieczniejsze miejsce na świecie, lub jedno z najbardziej groźnych.

Ponadto widok ludzi grzebiących po śmietnikach w poszukiwaniu jedzenia to norma. Dodajmy tylko, że w Caracas rzadko kiedy z kranów płynie woda i coraz częściej występują kilkudniowe przerwy w dostawie prądu. A co robi Putin? Każe zacieśniać współpracę gospodarczą i militarną (!) w wenezuelskim reżimem. „Wenezuela i Rosja przedłużyły umowy o współpracy w zakresie „wsparcia i doradztwa” wojskowego i energetycznego – poinformował w Caracas prezydent Wenezueli Nicolas Maduro po spotkaniu z wicepremierem Rosji Jurijem Borisowem” – padał m.in. serwis rmf24.pl. Eksperci nie mają wątpliwości: to może być III wojna światowa.

Co wywoła wojnę?

Dlaczego? Otóż powód jest bardzo prosty. Stany Zjednoczone bardzo chcą odsunąć Nicolasa Maduro od władzy. „Mianowali” nawet własnego prezydenta, zwanego tymczasowym, Juana Guaido. Ma on poparcie większości krajów NATO i milionów Wenezuelczyków. Maduro nie chce jednak odpuścić i wciąż chce autorytarnie rządzić skorumpowanym i wykończonym przez turbo-socjalizm krajem. Amerykanie chcą zatem zrobić wszystko, by osłabić reżim i przejąć wpływy w Wenezueli. Z kolei Rosja będzie murem stała za Maduro i jego świtą.

Nie trzeba nikomu mówić, jak zażarta może być walka o wpływy na terenie spływającej ropą naftową Wenezueli. Tak jak podawaliśmy kilka tygodni temu w dziale III wojna światowa, cytując konkretnych ekspertów, ten konflikt wybuchnie na pewno i to właśnie z powodów ekonomicznych. Powoływaliśmy się tam na publikacje Onet News. W obliczu wszystkich tych faktów i opinii nikt nie ma już chyba wątpliwości, że III wojna światowa faktycznie może wybuchnąć. I to w obszarach najmniej spodziewanych. Czy politycy się opamiętają?

  1. Putin ostrzega Polskę! Naprawdę jest do tego zdolny?
  2. Rosjanie szokują świat. Podali DATĘ wybuchu III wojny światowej
  3. Wojciech Cejrowski ostro o Konfederacji. Co powiedział?
  4. Bruksela: III wojna światowa może wybuchnąć tuż obok Polski

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ