Sławomir Neumann powiedział to na wizji! Hipokryta stulecia?

2
Sławomir Neumann i taśmy Neumanna

Jeżeli komukolwiek wydawało się, że treść słynnych już taśm Neumanna to szczyt żenady, to był w błędzie. Prominenty polityk Platformy Obywatelskiej nie zamierza bowiem rezygnować z produkowania się w sferze publicznej. Sławomir Neumann powiedział właśnie, z kim jego obóz mógłby zawrzeć koalicję.

Taśmy Neumanna wstrząsnęły Polską. W ujawnionych w ostatnich dniach przez TVP Info nagraniach słyszymy między innymi, jak polityk mówi, iż „w Tczewie są same p*jeby”. Dodaje również, że w konkretnych miejscach PO wchodzi z koalicję z Polskiem Stronnictwem Ludowym, mimo iż „to są oszuści”.

Wisienką na torcie były słowa Sławomira Neumanna o tym, że na wybory chodzą ludzie, którzy „g*wno się interesują”. Ponadto dowiedzieliśmy się, że – z perspektywy polityków Koalicji Obywatelskiej – zarzuty prokuratorskie mogą pomóc w wygraniu wyborów. Wszystko to dlatego, że ich elektorat zwraca uwagę nie na przestępstwa, ale na „pisowskie ataki”.

ZOBACZ:
Biedronka ma kłopoty. Ceny mogą znacząco wzrosnąć!

Sławomir Neumann: z kim zbudujemy rząd?

Jednakże to dopiero początek „show” znanego polityka. Po ujawnieniu przez telewizję publiczną kompromitujących nagrań nie chowa się bowiem w kuluarach, a wychodzi do mediów i mówi rzeczy niemal równie szokujące. W jednym z ostatnich wywiadów został na przykład zapytany, z kim ewentualnie Koalicja Obywatelska mogłaby stworzyć rząd.

Czy ultra-prawicowa Konfederacja byłaby dobrym koalicjantem dla dryfującej w stronę socjalizmu, socjaldemokratycznej Platformy? Okazuje się, że… tak! W jaki sposób Sławomir Neumann uzasadnia swoje – szokujące bądź co bądź – słowa?

„Czy Platforma byłaby gotowa utworzyć rząd z Konfederacją?” – zapytał polityka na antenie Polsat News Bogdan Rymanowski.

„Myślę, że można sobie wyobrazić zbudowanie rządu ratunku narodowego, który by przeprowadził Polskę przez najbliższe miesiące, odbudował w Polsce demokrację i doprowadził do tego, że ludzie, którzy łamią konstytucję i praworządność, zostaną odsunięci” – stwierdził w odpowiedzi Sławomir Neumann.

ZOBACZ:
Krzysztof Jackowski mówi wprost. To czeka nas w Polsce

Słowa oczywiście piękne, ale na ile prawdziwe? Przecież zarówno Neumann, jak i jego partyjni koledzy, od wielu, wielu lat nazywają ugrupowania Janusza Korwin-Mikkego politycznym folklorem. Z kolei media przychylne dzisiejszej opozycji raz po raz atakują Konfederację i zarzucają rosyjskie powiązania. Lider Konfederatów przedstawiany jest jako oszołom, który stanowi poważne zagrożenie dla demokracji, praworządności i bezpieczeństwa kraju. I z kimś takim chce kooperować Platforma Obywatelska? Cóż, jak widać perspektywa bycia przy władzy absolutnie pozbawia polityków idei.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here