W PiS mówią o tym, kto może wyjść na ulice

1
Strajk, protest, PiS

Wielkimi krokami zbliżają się wybory parlamentarne. Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas od ciszy wyborczej, która rozpocznie się w najbliższy piątek o godzinie 23:59. Z kolei w niedzielę, 13 września udamy się do urn, by zdecydować, której partii powierzymy los naszego kraju przez w najbliższych czterech latach. Prawdopodobnie zwycięży PiS, ale gra toczy się o to, czy partia Jarosława Kaczyńskiego zyska samodzielną większość.

Politycy wszystkich partii wykorzystują ostatnią prostą kampanii wyborczej i mobilizują, jak tylko mogą swoje elektoraty. Lepsza frekwencja, to z pewnością, szansa na zdecydowanie większe poparcie.

Kto może wyjść na ulice po wyborach?

Wyjątkowo swoich wyborców mobilizuje Adam Andruszkiewicz. To polityk związany wcześniej z Młodzieżą Wszechpolską, a obecnie kandydat PiS w wyborach do Sejmu. Andruszkiewicz jest posłem VIII kadencji, a także od 2018 roku sekretarzem stanu w Ministerstwie Cyfryzacji.

Adam Andruszkiewicz w swoim najnowszym wpisie na Twitterze napisał: Polska w rękach mafii vatowskich? Polskie dzieci w rękach par homoseksualnych? Polskie banki i spółki w rękach obcych? Islamscy imigranci na polskich ulicach? Straszna wizja…Niestety realna, jeśli 13 X zostaniemy w domu. Musimy wszyscy obronić Polskę! Idziemy na wybory!

Tym samym poseł i minister zachęca obywateli do oddania głosu na PiS. Czy ten wpis zmobilizuje elektorat Prawa i Sprawiedliwości, a przede wszystkim wyborców, którzy jeszcze nie zdecydowali, na kogo oddać głos? Przekonamy się 13 października.

ZOBACZ:
Krzysztof Jackowski mówi wprost. To czeka nas w Polsce

Wyraźna przewaga PiS. Sondaż wyborczy

Według najnowszego sondażu wyborczego, który został wyemitowany na antenie TVN, Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory zdecydowanie. Sondaż wyborczy dla „Faktów” mówi o poparciu dla PiS na poziomie 40%. Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 26%. Najniższe miejsce na podium we wspomnianym sondażu przypadło Lewicy, z wynikiem 12%. Do sejmu weszłaby jeszcze Konfederacja (7%) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe (7%). Blisko 8% badanych jeszcze nie zdecydowało, na kogo odda głos.

Idź na wybory!

Wybory 2019 roku do parlamentu już 13 października. Warto zatem w najbliższą niedzielę poświęcić niespełna godzinę czasu i udać się do Obwodowej Komisji Wyborczej. Każdy głos jest ważny. Każdy może mieć znaczenie. Przypomnijmy, że w wyborach startuje pięć ogólnopolskich komitetów (takich, które zarejestrowały listy we wszystkich okręgach): PiS, KO, Lewica, PSL oraz Konfederacja.

ZOBACZ:
Krzysztof Jackowski mówi wprost. To czeka nas w Polsce

źródło: inf. własna, sondaż wyborczy dla „Fakty” TVN24.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here