Wojciech Cejrowski ostro o Konfederacji. Co powiedział?

Wojciech Cejrowski TVP
Wojciech Cejrowski TVP

Wojciech Cejrowski, znany m.in. z programu „Boso przez świat” podróżnik, od lat intensywnie wypowiada się na tematy polityczne. Ostatnimi czasy jednak, jego działalność znacznie się rozwinęła. Dlaczego? Ponieważ zaczął aktywnie udzielać się również i na portalach społecznościowych. Co tym razem powiedział dziennikarz?

Konfederacja, o której wypowiedział się Wojciech Cejrowski, a właściwie Konfederacja Wolność i Niepodległość istnieje od końca ubiegłego roku. Koalicja, a od lipca 2019 już partia polityczna o poglądach głównie prawicowych, a także eurosceptycznych. Na czele partii stoją Janusz Korwin-Mikke, Robert Winnicki oraz Grzegorz Braun.

Tak zwana piątka konfederacji, to główne założenia kampanii wyborczej do sejmu i senatu RP 2019. Partia deklaruje w niej między innymi m.in. powszechną ulgę podatkową, czyli program 1000+, szybkie i sprawne sądownictwo czy gwarancję bezpieczeństwa narodowego, dzięki silnej armii.

Mimo to, obietnice te nie zrzeszyły sobie zbyt wielu zwolenników. Według sondaży, partia Konfederacja, na tydzień przed wyborami, wciąż znajduje się tuż pod progiem wyborczym 5%. Jednakże, Wojciech Cejrowski wciąż trzyma przy swoim, uparcie negując założenie Konfederacji. Lecz nie jest tu mowa o głównych założeniach programu partii.

Wojciech Cejrowski komentuje

Komentarz Wojciecha Cejrowskiego znalazł i sowich przeciwników, którzy zarzucają mu brak dokładnego zapoznania się z tematem, którym jest niedawno udzielony przez Janusza Korwina-Mikke dla Storytel. Polityk wyjawia w rozmowie swój plan na Polskę.

Dziennikarz poinformował o swoim wzburzeniu czytelników na jednym z portalów społecznościowych, gdzie również zamieścił link do artykułu strony internetowej. Tam właśnie umieszczono opis wywiadu z liderem Konfederacji, a raczej jego fragment. Głównymi tematami podjętymi w artykule był sojusz z Rosją oraz wystąpienie Polski z UE oraz NATO.

Pan Wojtek w swojej wypowiedzi na temat Konfederacji, zaznacza, że partię te wykluczył już dawno, jednak tym razem wyklucza ją jeszcze bardziej. Co więcej, jeszcze do niedawna na profilu Wojciecha Cejrowskiego widniał post o tym dlaczego dziennikarz skasował poprzedni post o Konfederacji. Mówił on, że zrobił to na żądanie czytelników (na czas przed wyborami), lecz nie zmienia to faktu, jakie poglądy ma podróżnik na temat partii.

ŹRÓDŁO: OTOPRESS.PL

Izabela Palion
Dziennikarka OTOPRESS. Napisz do autorki: iza.palion@otopress.pl