PiS ma kłopoty. Cejrowski ujawnił wszystko przed wyborami

7
PiS i Wojciech Cejrowski

Wojciech Cejrowski bez wątpienia nie jest osobą, po której spodziewalibyśmy się osłabiania rządu PiS na ostatniej prostej przed wyborami. Jednakże znany podróżnik i były gwiazdor TVP Info postanowił powiedzieć, co mu leży na wątrobie.

Kiedyś znaliśmy go głównie z programu „WC Kwadrans” oraz kultowego „Boso przez świat”. Dziś jest już etatowym komentatorem bieżącej polityki. Opinie Wojciecha Cejrowskiego są szeroko komentowane i znajdują uznanie zwłaszcza w środowiskach narodowo-konserwatywnych. Rząd PiS mógł spać spokojnie, dopóki miał Cejrowskiego po swojej stronie.

Albowiem, jak wszyscy wiemy, do niedawna Wojciech Cejrowski regularnie pojawiał się na antenie TVP Info. Mieszkający za oceanem dziennikarz komentował w „Minęła 20”, wraz z Michałem Rachoniem, bieżące wydarzenia polityczne w Polsce. Rzecz jasna mocno obrywała opozycja. Wydawało się, że kontrolowana przez PiS telewizja publiczna i Cejrowski nie dadzą się rozdzielić.

ZOBACZ:
Lech Wałęsa dostanie szału. Chcą mu odebrać wielkie wyróżnienie!

Współpraca niespodziewanie dobiegła jednak końca jesienią 2018 roku. Jak podawały później media, Cejrowski musiał pożegnać się z TVP Info przez swoją skandalizującą wypowiedź o „rzezi Kaczyńskiego”. Ponadto już wcześniej „zbyt bezpośrednio” krytykował polityków PiS na antenie. Po rozstaniu ze stacją mógł robić to już całkowicie wprost. Co zresztą czyni.

Teraz Wojciech Cejrowski poszedł na całość i zdradził, jak naprawdę działa nasze państwo. Niestety, wbrew zapewnieniom polityków partii rządzącej, nie jest dobrze. Właśnie poznaliśmy „prawdziwe realia”. Takie, o których – jeżeli uchodzi się za sympatyka PiS – nie wypada mówić publicznie. Te konwenanse nie dotyczą jednak Cejrowskiego, który lubi nazywać siebie absolutnie wolnym człowiekiem.

Wojciech Cejrowski obnażył Morawieckiego

Wojciech Cejrowski zszokował w Studiu Dziki Zachód w Radiu WNET. Sporo czasu poświęcono tam rozmowie o podatkach, a znany podróżnik opowiedział ciekawą historię, w której przedstawia jak nierówną walkę toczy z urzędem skarbowym – czytamy w serwisie nczas.com

ZOBACZ:
Zakaz handlu jednak nie wejdzie w życie? Tego politycy PiS nie przewidzieli!

Faktem jest, że podobne „przygody” ze skarbówką mają miliony Polaków. Nikt jednak nie spodziewał się, że któraś z bliskich niegdyś rządowi osób powie o tym publicznie. Obnażając tym samym, jak bardzo premier Mateusz Morawiecki i jego ministrowie zakłamują rzeczywistość. Obiecali przecież nie podwyższać podatków i innych danin, ułatwić Polakom zarabianie we własnym kraju, a przykręcają przedsiębiorcom śrubę coraz mocniej. I nic chodzi tylko o podwyższoną ostatnio o 10% stawkę ZUS. Nad czym rozpacza Wojciech Cejrowski?

„Skoro Morawiecki i reszta uważają, że podatek VAT jest najlepszy to moja propozycja jest taka: zostawmy VAT, resztę zlikwidujmy. To byłoby uczciwe. Zrezygnujmy ze zbierania – kosztownego – wszelkich podatków osobistych, akcyz i wszystkich innych”  – proponuje Cejrowski. Następnie przytacza gotującą krew w żyłach historię o swojej walce z urzędem skarbowym.

Dostałem z urzędu pismo, że mam nie tylko cały VAT zapłacony, ale i nadpłacony na kilkanaście tysięcy. Oczywiście nie zwrócili mi tego, tylko zostawili sobie na przyszłość. Ja się na to zgodziłem, bo niejako nie miałem wyjścia. Trudno jest się urzędowi skarbowemu postawić i nie zgodzić z taką ich propozycją – wścieka się Wojciech Cejrowski.

Cejrowski: ja mogę zbankrutować

Jak dodał, bezduszni urzędnicy zamrozili mu jego własne pieniądze, co może doprowadzić nawet do bankructwa. „Co ciekawe, na koncie wciąż mam zablokowane 3 tysiące z tytułu podatku VAT, mimo że oficjalnie nic nie muszę zapłacić. W takiej sytuacji wiele mniejszych przedsiębiorstw mogłoby sobie po prostu nie poradzić” – tłumaczył szczegółowo dziennikarz.

ZOBACZ:
Eksperci: przed nami III wojna światowa. Putin naprawdę to zrobił!

Ja w tym czasie mógłbym obracać tymi trzema tysiącami i mógłbym zarobić dla państwa więcej podatku. Nie obracam nimi jednak, tylko odczuwam zagrożenie nawet bankructwem, bo jak to za długo wszystko potrwa, no to firmę trzeba będzie zamknąć. Niby mam pieniądze z VAT, ale w rzeczywistości mam je zablokowane – grzmiał Wojciech Cejrowski.

  1. Wojciech Cejrowski ostro o Konfederacji. Co powiedział?
  2. Biedronka i Lidl oszukują Polaków? Cejrowski wszystko ujawnił!
  3. Zakaz handlu jednak nie wejdzie w życie? Tego politycy PiS nie przewidzieli!
  4. Lech Wałęsa dostanie szału. Chcą mu odebrać wielkie wyróżnienie!
  5. W PiS mówią o tym, kto może wyjść na ulice

7 KOMENTARZE

  1. a to ciekawe co pisze p.Cejrowski bo ja w tym roku wystapiłem dwa razy o zwrot nadpłaconego VAT-u raz na kwotę 110 tys drugi raz 20 tys . i po kontroli dokumentów przesłanych elektronicznie pieniadze zostały zwrócone bez żadnego problemu, pełna kultura i grzeczni mili pracownicy US

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here