Biedronka. Uważajcie na te produkty! Są masowo wycofywane

15
Biedronka
Biedronka / fot. OTOPRESS

Biedronka cieszy się ogromnym zaufaniem Polaków. Bynajmniej nie ze względu na sympatycznego owada w logo. Sieć od lat kusi promocjami i oferuje atrakcyjne programy lojalnościowe. Nic więc dziwnego, że Polacy bardzo chętnie zaopatrują się w dyskontach tej sieci.

Co by nie mówić, marketingowcy Biedronki są mistrzami w swoim fachu. Każda kolejna akcja promocyjna sieci okazuje się być lepsza od poprzedniej. W ostatnich latach absolutnym hitem są maskotki, na które klienci wymieniają otrzymywane podczas zakupów naklejki. Świeżaki, a dziś słodziaki, przyniosły sukces większy, niż się spodziewano.

To właśnie dzięki tak skutecznym inicjatywom Biedronka przewodzi we wszelkich rankingach sprzedaży i popularności. Na polskim rynku dyskontów i marketów Jeronimo Martins (spółka zarządzająca Biedronką) absolutnie nie ma sobie równych. Nieśmiało stara się ich doganiać Lidl, ale Niemcy wciąż znajdują się daleko w tyle. I choć portugalscy właściciele notują sukces za sukcesem, to niestety zdarzają im się również wpadki.

ZOBACZ:
Wojewódzki gejem? Jego przyjaciel zdradził prawdę

Biedronka wycofuje produkty. Czy mamy się czego obawiać?

Raz po raz pojawiają się bowiem informacje o kolejnych produktach, które są wycofywane ze sprzedaży w dyskontach sieci Biedronka. Co ciekawe, coraz częściej nie są to produkty ogólnodostępne, a raczej takie, które możemy kupić tylko w Biedronce. Pamiętamy głośną sprawę z 2015 roku, gdy wycofano – w trybie pilnym – z oferty sieci mięso z rekina.

Teraz możemy mieć do czynienia z niemalże bliźniaczą sytuacją. Wszystko wskazuje bowiem na to, że bogata oferta rybna, jaką oferuje Polakom Jeronimo Martins, będzie się uszczuplać. Bynajmniej nie dlatego, że sprzedaż ryb jest nieopłacalna lub nie cieszą się one zainteresowaniem klientów. Wręcz przeciwnie. Polacy bardzo chętnie kupują ryby i owoce morza w Biedronce. Okazuje się jednak, że produkty te mogą być… niebezpieczne.

„Nasze laboratorium wykryło przekroczenie najwyższego dopuszczalnego stężenia rtęci w produkcie mrożonym pod nazwą „Stek z rekina” – informuje Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Warszawie. Jak dodawał Bodnar, producentem steków jest portugalska firma Gelpeixe. Co ciekawe, w ostatnim czasie ze sklepów sieci Biedronka zniknęły również steki z tuńczyka.

ZOBACZ:
13 emerytura. Oto, ile dostaną od ZUS emeryci

I wszystko wskazuje na to, że mogą już nie wrócić. Polacy zajadali się nimi przez ostatnich kilka lat. Ciągle były dostępne, choć „nieoficjalnie” mówiło się, że również zawierają niebezpiecznie dużo rtęci. Miała o tym świadczyć błyszcząca poświata widoczna gołym okiem na rybnych płatach. W obliczu takiej serii zdarzeń warto by zastanowić się, jak wygląda jakość pozostałych ryb.

Biedronka oferuje przecież łososia, pstrąga, halibuta czy doradę w różnych wariantach. Szczególnie ten pierwszy od lat budzi kontrowersje. Czy sieć zareaguje na te obawy i będzie w stanie zapewnić, że produkty rybne, m.in. flagowej marki Marinero, można spożywać bez obaw?

 1. Gang Słodziaków w Biedronce. Wiemy, ile wydasz za jedną maskotkę. SZOK!
 2. Biedronka wycofuje hitowy produkt? Klienci będą wściekli
 3. Biedronka, Lidl, IKEA? Zapomnijcie. Nowa sieć szokuje cenami!
 4. Sławomir zakpił z milionów Polaków. Ten wpis zapamiętamy na długo
 5. Znana gwiazda poparła 500+. Opozycja zaskoczona

15 KOMENTARZE

 1. Dwa razy za swojego życia byłem w biedrace ci co tam kupują to sami się podpisują kim są wolał bym śmietniki przeglądać jak by mnie nie było stać na wiecej —-chyba że po odpadki że stołu: panskiego:ojca dyrektora

  5
  5
 2. Dajcie sobie spokój z tymi sklepami tak traktują nas ludzi bez rozumu ciągłe obniżanie kosztów produkcji żeby jak najwięcej zarobić musi przekładać się na to co jemy a jemy naprawdę śmieciowe jedzenie.

  8
  2
 3. Po pierwsze. Karty pokazywane są do senatu, więc już tutaj teoryjka się sypie. Po drugie, jakby na to nie patrzec świadczy to tylko o jakości wyborców koalicji

 4. Praczuję w Biedronka jako ochroniarz i jedno co mnie narzekania klientow, nie pasuje to idzcie do Lidia, carfura , Auchan itd. Kiedyś byly bazarki a przez rzadzacyc likwidują by postawić blok

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here