Biedronka ma problem? Nowa sieć wkracza do Polski!

0
Biedronka podwyżka cen, kara dla Biedronki?

Wydawało się, że rynek wielkopowierzchniowych sklepów w Polsce jest już w zupełności zagospodarowany. Świadczyć mogą o tym chociażby problemy Tesco. Najlepiej u nas wiedzie się sieciom Biedronka oraz Lidl. Tymczasem na horyzoncie pojawił się nowy gracz. O kogo chodzi?

Jeszcze nie tak dawno szerokim echem w Polsce odbił się fakt, że Tesco zamyka sklepy. W jednym z naszych artykułów pisaliśmy wówczas, że brytyjski gigant zdecydował się na zamknięcie kilkunastu swoich placówek, co ma związek ze zmianą strategii sprzedaży. Wszystko łączono z kiepską sytuacją na rynku dyskontów. Mówiło się, że Biedronka i Lidl tak „zawładnęły” klientami, że po prostu konkurencja nie daje już rady.

Biedronka będzie miała konkurenta?

Tymczasem docierają do nas zaskakujące informacje. Chodzi o sieć Supeco, która wkrótce może otworzyć w Polsce nawet kilkadziesiąt swoich placówek. Póki co, wiadomo o kilku sklepach Supeco, które tak naprawdę są powiązane z Carrefourem. To właśnie Carrefour jest właścicielem formatu Supeco. Są to markety na pograniczu dyskontu i hurtowni cash&carry. To właśnie z tego powodu, czyli niższych cen, zaniepokojona może czuć się sieć Biedronka. Póki co, francuski gigant testuje takie rozwiązanie – między innymi w Rumunii oraz Francji. Placówki z powodzeniem funkcjonują w Hiszpanii, czy Włoszech. W Polsce pierwszy market pod nazwą Supeco pojawił się już w 2016 roku w Piekarach Śląskich, a drugi, rok później w Tarnobrzegu.

ZOBACZ:
Zbliżają się Ferie 2020. Oto promocje na wakacje zimowe

Wszystko wskazuje na to, że w naszym kraju francuska sieć na tym z pewnością nie zamierza poprzestawać. Coraz głośniej mówi się o uruchomieniu kolejnych placówek, choć oficjalnie nikt tego nie potwierdza. W rozmowie z rzecznikiem prasowym sieci usłyszeliśmy tylko krótką odpowiedź – Na ten moment nie udzielamy żadnych informacji. 

Nowy market Supeco już wkrótce

Jedna z takich placówek ma zostać uruchomiona w Gostyniu – około 20 tysięcznym mieście w południowej Wielkopolsce. Co ciekawe, ma powstać właśnie w miejscu, w którym przed kilkunastoma miesiącami funkcjonował supermarket Carrefour. Wszystko potwierdzają ogłoszenia o pracę, które pojawiły się w sieci. Poszukiwany jest m.in. kierownik sklepu Supeco w Gostyniu. Warto wspomnieć, że w mieście tym funkcjonują już dwie Biedronki, Lidl, Tesco oraz Netto.

Czy nowy gracz na polskim rynku sklepów wielkogabarytowych jest w stanie zagrozić sieciom takim, jak Biedronka, czy Lidl? Polacy, jak na razie to właśnie w tych marketach robią najczęściej zakupy. Specjaliści zauważają jednak, że Supeco chce konkurować z potentatami branży głównie dzięki konkurencyjnym cenom. Z pewnością kluczowe będą najbliższe miesiące, które wyjaśnią nam, ile dyskontów Supeco może powstać w naszym kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here