Wybory parlamentarne. Wielki błąd na kartach do głosowania!

7
Wybory parlamentarne TVP Info

Wybory parlamentarne. TVP Info podało właśnie szokujące informacje o niedopatrzeniach na kartach do głosowania. Prawdopodobnie wielu niedoszłych wyborców Koalicji Obywatelskiej oddało nieważny głos. Czy wynik wyborów został wypaczony?

Zarówno politycy, jak i oddani zwolennicy czołowych partii mówili wprost: to najważniejsze wybory w historii III RP. Albo Prawo i Sprawiedliwość będzie kontynuowało swoje reformy, zdaniem wielu bardzo złe dla Polski, albo Koalicja Obywatelska i opcje lewicowe wrócą do władzy i zaczną „odkręcać” to, co zrobili ludzie Jarosława Kaczyńskiego.

Koalicji Obywatelskiej bardzo zależało, by wygrać te wybory parlamentarne. Padało mnóstwo haseł i obietnic, a także mnóstwo ogólników, by przekonać jak najliczniejsze masy. Niewiele to jednak dało. Główny obóz opozycyjny miał ponadto poważnie utrudnione zadanie. Wszystko wskazuje bowiem na to, że mnóstwo ich potencjalnych wyborców oddało nieważne głosy. Co ciekawe, informuje o tym strona TVP Info.

ZOBACZ:
Korwin-Mikke puścił oczko do rządu PiS. Zaskakujące słowa lidera Konfederacji

Chodzi o dość nietrafione logo Koalicji Obywatelskiej. W takiej formie bez wątpienia nie powinno zostać umieszczone na kartach do głosowania. Można było je pomylić z kwadracikiem, który należy zaznaczyć w celu oddania głosu na konkretnego kandydata.

Wybory parlamentarne. Wynik został wypaczony?

„Wyborcy Koalicji Obywatelskiej w części komisji mogli oddać nieważne głosy, ponieważ stawiali krzyżyki na kwadraciku z logo Koalicji Obywatelskiej, zamiast w przeznaczonej do tego pustej kratce obok nazwiska kandydata” – czytamy na stronie tvp.info.

„Pomyłka doprowadziła nawet do powstania teorii spiskowej. Niektórzy sugerują, że to właśnie z tego powodu PiS wygrało wybory” – podaje telewizja publiczna. I zamieszcza zdjęcie, na którym faktycznie widać niefortunnie wykorzystany logotyp PO-KO.

ZOBACZ:
Grzegorz Schetyna odejdzie? Zastanawiające słowa

Czy wybory parlamentarne mogły mieć inny wynik? Można przypuszczać, że stosunkowo wiele osób „nabrało się” i oddało nieważny głos. Nie jest to jednak wina organizatorów czy partii rządzącej, a samego komitetu, który przesłał logotyp w takiej formie do Państwowej Komisji Wyborczej.

źródło: TVP Info, OTOPRESS

7 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here