Jarosław Kaczyński podjął kluczową decyzję!

Jarosław Kaczyński podjął kluczową decyzję w sprawie tego, jak będzie wyglądał skład rządu – informuje Rzeczpospolita. Prawdopodobnie wiemy już, jak rząd PiS podzieli funkcje ministrów oraz marszałków sejmu. Premierem pozostanie Mateusz Morawiecki. Czy konflikt w PiS istnieje?

Jarosław Kaczyński wie, jak będzie wyglądał rząd PiS?

W mediach od dłuższego czasu – praktycznie od zakończenia wyborów – spekuluje się o konflikcie wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. PiS ma toczyć batalię z Solidarną Polską i Partią Jarosława Gowina o wpływy w rządzie. Wysoko postawieni politycy Prawa i Sprawiedliwości uspokajają, że są to jedynie fake newsy, a nic takiego nie ma miejsca.

Nie toczą się żadne wewnątrzpartyjne wojenki. Każdy w PiS zdaje sobie sprawę, jak poważna jest sytuacja i jak wiele rząd PiS musi jeszcze zmienić w Polsce. Walka wewnątrz struktur Zjednoczonej Prawicy mogłaby osłabić rząd i zastopować korzystne reformy dla Polski – tak udało się ustalić nam, portalowi OTOPRESS.PL w rozmowie z jednym z posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Tymczasem Rzeczpospolita informuje, że wie, jak będzie wyglądał rząd PiS w nadchodzącej kadencji. Jarosław Kaczyński jako lider Zjednoczonej Prawicy miał zadecydować o podziale mandatów.

Mateusz Morawiecki pozostanie premierem. Dla kogo resorty?

Premierem Rzeczpospolitej Polskiej pozostanie Mateusz Morawiecki. W tej kwestii „Rzepa” informuje, że nic się nie zmieni. Podzieje się za to w poszczególnych resortach. Ministrem Sprawiedliwości na pewno na kolejną kadencję zostanie Zbigniew Ziobro. Jego ugrupowanie – Solidarna Polska – ma otrzymać także kolejny resort.

Lider Solidarnej Polski dostał do wyboru jeden z trzech resortów – informuje wprost Rzeczpospolita. Ministerstwo Cyfryzacji, Infrastruktury albo Energii – taką ofertę Jarosław Kaczyński przedstawił Zbigniewowi Ziobro. Wszystko zatem wskazuje na to, że rząd PiS zostanie wzbogacony o drugiego członka Solidarnej Polski.

Jak widać, Jarosław Kaczyński podjął kluczową dla losów Polski decyzję – premierem pozostanie Mateusz Morawiecki, a ministrem sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Z pewnością inne kluczowe resorty pozostaną zmian, bądź dokonane zostaną jedynie drobne korekty. – Nie można dokonywać gwałtownych zmian, jeżeli cały mechanizm funkcjonuje, jak należy. Polska pod rządem PiS zmierza we właściwym kierunku – mówi nasz rozmówca.

Konflikt w PiS?

Czy należy jednak tak rozgraniczać Zjednoczoną Prawicę? Naszym zdaniem nie. Wszystkie trzy partie – PiS, Solidarna Polska oraz Partia Jarosława Gowina grają do jednej bramki. Pokazały to już przez cztery lata rządu. Potwierdza to także nasz rozmówca – poseł Prawa i Sprawiedliwości – współpraca na linii Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin oraz Zbigniew Ziobro układała i układa się wzorowo.

Co zatem mają na celu publikacje mówiące o tym, że konflikt w PiS istnieje? Z pewnością chodzi o to, by rząd PiS stracił silną pozycję i poparcie Polaków. Komu na tym najbardziej zależy? Odpowiedź, choć jest oczywista, to pozostawiamy Wam.

źródło: OTOPRESS.PL, Rzeczpospolita

Zobacz również: