Samsung Galaxy S10 nadal niebezpieczny?

Samsung Galaxy S10 luka, aktualizacja

Flagowe modele smartfonów mają to do siebie, że korzysta z nich największa liczba Polaków. Powinny być  zatem stosunkowo bezpieczne. Tymczasem, na przykładzie modelu Samsung Galaxy S10 dowiadujemy się, że do końca tak nie jest. W Galaxy S10 luka bezpieczeństwa może przynieść opłakane konsekwencje. Czy w przypadku firmy Samsung aktualizacja rozwiązuje kłopoty z bezpieczeństwem?

Samsung Galaxy S10 – bezpieczeństwo

Najlepiej o bezpieczeństwie, a raczej jego braku, w przypadku modelu Galaxy S10 świadczy decyzja niektórych banków. Otóż ów banki zdecydowały się na ograniczenie dostępu do swoich aplikacji mobilnych dla modelu  Galaxy S10. Ma to związek z luką bezpieczeństwa, jaką użytkownicy wykryli tuż po premierze flagowca. Centrale banków mówią wprost, że luka bezpieczeństwa mogłaby wpłynąć na to, że klienci straciliby swoje pieniądze.

Samsung naprawia błąd w Galaxy S10

Samsung zareagował szybko i wypuścił aktualizację dla Galaxy S10. Pytanie tylko, czy w przypadku tego problemu i firmy Samsung aktualizacja jest w 100% skuteczna i eliminuje problemy związane z bezpieczeństwem flagowego modelu?

W Galaxy S10 Samsung aktualizacja jest już gotowa do pobrania dla każdego użytkownika telefonu. Samsung informuje, że poprawiono problemy występujące z odciskami palców.

Czy aktualizacja naprawia wszystkie problemy związane z bezpieczeństwem dowiemy się zapewne wkrótce. Obserwować należy poczynania powyższych banków. Jeżeli ponownie umożliwią korzystanie swoim klientom z aplikacji mobilnych za pośrednictwem Samsung Galaxy S10, to oznaczać będzie, że wszystko jest już w jak najlepszym porządku.

Czytaj także:

Piotr Paterczyk
Prywatnie wielki fan twórczości Paulo Coelho. Dziennikarz z zamiłowania. Popełniam różne tematy. Nie boje się pisać odważnie i otwarcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here