Co Polacy oglądają w nocy? Zaskakujące statystyki Netflix

Netflix
Netflix

Statystyczny Polak spędza przed telewizorem średnio 4,5h. Jednak co jeśli dodamy do tego czas spędzony przed laptopem podczas oglądania filmów online? Polacy są w czołówce narodów najchętniej oglądających telewizję. Nic więc dziwnego, iż Netflix zdecydował się na przeprowadzenie własnego badania.

Bardzo rozpowszechniona już w Polsce firma Netflix wciąż rozwija swoją działalność. Zaufanie rodaków do platformy znacznie wzrosło w ostatnim czasie. Coraz więcej osób zakłada konta, coraz więcej osób rezygnuje z telewizji na rzecz wieczornego seansu online. Co więcej, systematyczna aktualizacji oferty przez Netflixa zachęca kolejnych klientów.

Pomimo ostatnich informacji na temat nadchodzących zmian w platformie nie zraziło to ani stałych, ani nowych klientów. Co prawda metamorfoza Netflixa nie ma być radykalna, jednak może być uciążliwa. A zwłaszcza dla polskich odbiorców, którzy najchętniej korzystają z oferty, którą planuje się zlikwidować.

Polacy jednak nie tracą sympatii do platformy czego największym dowodem jest wysoka aktywność polskich widzów na mediach społecznościowych Netflixa. W porównaniu do HBO GO, największego konkurenta firmy, aktywność fanów Netflixa wypada znacznie lepiej.

Polacy w statystykach Netflixa

To, że Netflix cieszy się dużą popularnością wśród Polaków to już wiemy. A jak Polacy wypadają w statystykach, które upubliczniła firma? Wyniki były dość zaskakujące, a dotyczyły tego jakiego rodzaju filmy lub seriale rodacy oglądają najchętniej, biorąc pod uwagę godziny oglądania.

Badania pokazują, że znaczna większość polskich widzów, wieczorami, do godziny 23 najchętniej ogląda thrillery. Natomiast po godzinie 23 największym zainteresowaniem cieszą się filmy komediowe. Wydawałoby się, iż to komedie ogląda się w pierwszej kolejności, a to filmy napawające dreszczykiem emocji powinny królować w godzinach nocnych. Polacy potrafią zaskoczyć.

Dodatkowo Netflix zdradził jaki dzień tygodnia Polacy wybierają jako najlepszy do oglądania filmów czy seriali. Okazała się nim być niedziela. Nie jest to wielkim zdziwieniem zważywszy, iż niedziela dla Polaków jest dniem relaksu i odpoczynku od obowiązków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here