Polacy zszokowani decyzją Netflixa. O co chodzi?

Netflix

Czymże byłby dzisiejszy świat bez internetu? Możliwość dostępu do każdego rodzaju zachcianki jaką w danej chwili mamy opanowała świat. Jest jednak coś z czego korzystają wszyscy – oglądanie filmów online. W ostatnich latach powstało sporo platform odpowiadających na te potrzeby, ale najsłynniejszą z nich stał się Netflix.

Tak naprawdę Netflix powstał już w 1997 roku, jednak największy jego fenomen przypadł na rok 2016 i trwa do dziś. 2016 rok był dużym przełomem w firmie z racji tego, iż władze Netflix zmieniły politykę firmy, odblokowując dostęp do platformy 150 krajom na świecie, w tym Polsce.

W Polsce z kolei firma musiała trochę poczekać na rozwój. Jednak wielkie kampanie reklamowe i szybki obieg informacji zrobił swoje. Polacy wręcz pokochali Netflix. Pomimo, iż platforma nie posiada dostępu do wszystkich filmów czy seriali, spełnia inne oczekiwania użytkowników. Tak jak na przykład indywidualne dopasowanie proponowanych treści do gustu odbiorcy.

Jednakże to nie wszystko, Netflix jest należy przede wszystkim do czołówki platform tworzących swoje własne produkcje. Firma idzie w ilość tych produkcji, ale jednocześnie w jakość, co znajduje ogromną aprobatę widzów. Co więcej Netflix na chwilę obecną nie ma zbyt wielu konkurentów w tej dziedzinie. Jedynie co, firma może obecnie rywalizować z HBO GO.

Jakich zmian możemy się spodziewać w Netflixie?

Producenci Netflixa, proponują użytkownikom dosyć rozbudowaną ofertę. Ponieważ można wykupić subskrypcję w 3 różnych pakietach. W zależności od ceny pakietu, możemy dostać więcej dodatkowych opcji. Cena najtańszego pakietu zaczyna się od ok. 40 zł/ mies.  Dodatkowo, platforma daje użytkownikom możliwość udostępniania swojego konta innym.

Na fenomen samego Netflixa składa się wiele czynników, jednak to właśnie wątek finansowy jest największą zachęta dla Europejczyków, a zwłaszcza dla Polaków. Statystyki mówią, iż znaczna ilość Polaków będących odbiorcami Netflix, jest w posiadaniu konta za pośrednictwem innego użytkownika. Takie rozwiązanie zdaje egzamin, ponieważ jest to duże ułatwienie finansowe.

Pomimo to, słyszy się ostatnio o planowanych przez Netflix zmianach, które obejmują likwidację współdzielenia konta. Wszyscy zgodnie twierdzą, iż takie rozwiązanie będzie dla Netflixa bardzo niekorzystne, także finansowo. Mogą stracić na tym wielu klientów. Miejmy tylko nadzieję, iż ten pomysł nie znajdzie odzwierciedlenia w rzeczywistości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here