Wojciech Cejrowski mówi o krwi na rękach PiS

Wojciech Cejrowski to nie tylko dziennikarz, satyryk, czy podróżnik. W ostatnim czasie Cejrowski coraz częściej angażuje się politycznie. Swego czasu „przebąkiwano” nawet o partii politycznej, którą miałby utworzyć. Mówiło się o jego poparciu dla Konfederacji i antypatii dla PiS. Obieżyświat podkreśla to w najnowszym wywiadzie, w którym atakuje rząd w sprawie, jaką jest aborcja.

Wojciech Cejrowski krytykuje rząd PiS

Najnowszego wywiadu Wojciech Cejrowski udzielił telewizji wRealu24. To pierwszy wywiad podróżnika dla tejże telewizji internetowej.

Skoro ustawę o głupich „suwakach” – korytarzach życia zrobiliście w dwa tygodnie, to mogliście również w dwa tygodnie zlikwidować aborcję. Chała i zbrodnia żeście tego nie zrobili. Krew na waszych rękach chłopcy, wszyscy. Oni zawsze mówią, to trzeba procedować: czytania, głosów nie ma i coś tam tego. Dało się w dwa tygodnie zrobić? (ustawę o korytarzach życia – przyp. red.) Tamto (ustawę o zakazie aborcji – przyp. red.) też by się dało zrobić. – powiedział odważnie Wojciech Cejrowski dla wspomnianej telewizji internetowej wRealu24.

Dziennikarz przeprowadzający wywiad zasugerował, że politycy PiS przestraszyli się Czarnego Marszu. Cejrowski odparł w swoim stylu – W ogóle mnie nie obchodzi, czego się przestraszyli. Ja jak się boję, ale mnie ktoś wynajął, że mam stać na warcie, to stoję na warcie. Przestraszyliście się chłopcy? To trzeba było nie brać głosów wyborczych.

Cejrowski o aborcji

Wojciech Cejrowski od dawna jest zwolennikiem zaostrzenia prawa aborcyjnego, czym poróżnił się z Prawem i Sprawiedliwością. Cejrowski swego czasu starł się także z Konfederacją, która ze swoich szeregów wykluczyła Kaję Godek – znaną działaczkę Pro-Life, dla której aborcja i zaostrzenie prawa jest największym priorytetem. Podróżnik wielokrotnie brał udział w różnych happeningach, jak na przykład Marsz dla Życia i Rodziny. Wojciech Cejrowski mówił wówczas –  Ja to bestialstwo (aborcja – przyp. red.) chciałbym zatrzymać.

Czy Waszym zdaniem powinien zostać zachowany obecny kompromis aborcyjny, czy należy dokonać zmian? Zgadzacie się z Cejrowskim, który otwarcie krytykuje polityków PiS?

źródło: inf. własna / wRealu24

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: