Lech Wałęsa zniknął? Co się dzieje z byłym prezydentem?

0
Lech Wałęsa wrócił do Internetu

Lech Wałęsa przyzwyczaił nas do bardzo kontrowersyjnych wypowiedzi. Znana jest jego niechęć do obecnie rządzącego ugrupowania – Prawa i Sprawiedliwości. Były Prezydent przez wiele miesięcy wspierał Platformę Obywatelską, ale wydaje się, że w ostatnim czasie i od tej opcji politycznej się odwrócił. Od jakiegoś czasu Lecha Wałęsy nie ma jednak w Internecie. Co się dzieje?

Lech Wałęsa zniknął z Internetu?

Wałęsa uaktywnił się w sieci przed wyborami parlamentarnymi, w których otwarcie krytykował politykę Prawa i Sprawiedliwości. Były Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej z początku w kampanii wspierał Platformę Obywatelską. Został nawet zaproszony na konwencję krajową Koalicji Obywatelskiej. Lech Wałęsa wygłosił tam ekspresyjne przemówienie, które sala przyjęła brawami. Na drugi dzień jednak Internet się rozszalał -Lech Wałęsa był krytykowany i z lewej i z prawej.

O co poszło? Oto, że były Prezydent RP w swoim przemówieniu zaatakował zmarłego tuż przed wyborami Kornela Morawieckiego. To działacz opozycyjny, twórca Solidarności Walczącej. Prezydent Wałęsa nazwał go zdrajcą. To był cios poniżej pasa, nie przystający byłemu Prezydentowi – tak, jednogłośnie mówili wówczas komentatorzy polityczni.

Wałęsa zaskoczył jeszcze bardziej i tuż przed wyborami wycofał się z poparcia dla Platformy Obywatelskiej i poparł PSL. Swoje poparcie Lech Wałęsa uargumentował tym, że w sejmie nie może zabraknąć Ludowców.

W ostatnim czasie jednak Wałęsa zniknął z Internetu. Polskie gazety nie cytują byłego Prezydenta, a jego zdjęć próżno by szukać w nagłówkach gazet, czy portalach internetowych. Wobec tego Internauci zaczęli zadawać sobie pytanie, czy wszystko w porządku?

Wywiad dla zagranicznych mediów

Okazuje się, że z Lechem Wałęsą wszystko w porządku – o ile zniknął z polskich mediów, to dziś ukazał się jego wywiad dla zagranicznej prasy. Konkretnie chodzi o włoski dziennik „La Repubblica”, na łamach którego Lech Wałęsa odniósł się do wydarzeń, które przyczyniły się do obalenia muru berlińskiego. Poruszył także osobę polskiego Papieża, jakim był Jan Paweł II.

Lech Wałęsa poruszył osobę Jana Pawła II. Papież według byłego Prezydenta przyspieszył bieg wydarzeń.

Prezydent Wałęsa został zapytany we włoskim dzienniku m.in. o to, czy rozmawiał bezpośrednio z Ojcem Świętym na temat muru berlińskiego. Odparł – Właśnie dlatego, że ja i Jan Paweł II znaliśmy się dobrze, nie mówiliśmy o tym, rozumieliśmy się bez słów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here