Policja przekazała wstrząsające informacje

0
Akcja znicz podsumowana. Policja podała dane

Dane, które przekazała Policja są wstrząsające. Mundurowi podsumowali tegoroczną „Akcję Znicz”. Przypominamy, że „Akcja Znicz” organizowana jest od 2006 roku – zawsze w okresie Święta Zmarłych. Ma ona na celu poprawić bezpieczeństwo na drogach – zarówno wśród kierowców, jak i pieszych. Czy przyniosła skutki?

Policja przekazała informacje – Akcja Znicz 2019

Tegoroczna „Akcja Znicz” była już trzynastą w historii akcją zorganizowaną przez mundurowych. Policjanci przed Świętem Zmarłych zwracali uwagę na bezpieczeństwo nie tylko kierowców, ale i pieszych. W trakcie samego Święta, a także w Dzień Zaduszny kontrolowano między innymi prędkość, trzeźwość kierowców, a także stan techniczny pojazdów, którymi podróżowali. Mundurowi zwracali też uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych – czy idą właściwą stroną jezdni oraz ich oznakowanie.

Niestety tegoroczna „Akcja Znicz” nie była zbyt optymistyczna. O ile na drogach zdarzyło się mniej wypadków, a liczba ofiar śmiertelnych była mniejsza, niż rok temu, to niestety – zatrzymano więcej nietrzeźwych kierowców. Statystyki są porażające.

Od czwartku do niedzieli Policja zatrzymała na polskich drogach aż 1245 nietrzeźwych kierowców! To oficjalne informacje, które przekazała Komenda Główna Policji. Niestety świadomość, że za kółko należy wsiadać trzeźwym nadal u nas kuleje.

Nieco optymizmu wlały za to statystyki wypadków. Tych zdarzyło się mniej, niż przed rokiem. Można więc rzecz, że Polacy są uważniejsi i bezpieczniejsi na drodze. Policja informuje, że tegoroczna „Akcja Znicz” przyniosła 268 wypadków. Rannych zostało w nich 346 osób i niestety – śmierć poniosło aż 25 osób. W zeszłym roku wydarzyło się około 100 wypadków więcej, zginęło 48 osób, a rannych zostało blisko 400 osób.

W tegorocznej „Akcji Znicz” Policja dbała nie tylko o bezpieczeństwo ruchu, ale i o płynność przemieszczania się pojazdów – zwłaszcza przy kościołach i cmentarzach. Funkcjonariuszom Policji pomagała Straż Miejska oraz Żandarmeria Wojskowa, za co Komenda Główna Policji dziękuje wcześniej wymienionym instytucjom.

Jak widać, bezpieczeństwo na drogach teoretycznie się poprawiło. Czy jednak można tak mówić, w kontekście tego, że Policja zatrzymała aż taką plagę – 1245 nietrzeźwych kierowców? Problem niestety dotyczy każdego z nas. Co roku na polskich drogach z powodu nietrzeźwych kierowców ginie wiele osób, a jeszcze więcej zostaje rannych.

źródło: inf. własna / Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here