Prognoza Pogody: Będziecie zaskoczeni – spadnie śnieg. Zima?

Pogoda na listopad. Prognoza pogody mówi, że spadnie pierwszy śnieg. Nadchodzi zima?

Kilka dni temu ruszyliśmy z naszym nowym cyklem, jakim jest prognoza pogody. Jaka pogoda czeka nas w Listopadzie? Czy możemy spodziewać się, że nadejdzie prawdziwa, biała zima? Jedno jest pewne – będziecie zaskoczeni – w najbliższych dniach spadnie śnieg! 

Prognoza Pogody na Listopad

Oto, jaka pogoda czeka nas w najbliższych dniach listopada. Prognoza pogody na najbliższe dni nie przewiduje, póki co nadejścia zimy. Synoptycy jednak ostrzegają, że najzimniejsza pora roku przybędzie do Polski w połowie grudnia. Będzie to zima z prawdziwego zdarzenia. Ucieszą się przede wszystkim dzieci – podczas Świąt Bożego Narodzenia będzie śnieg. Również w okresie ferii zimowych, z powodu białej poduchy będzie wiele okazji do szusowania na stokach narciarskich.

Noc z poniedziałku (4.11) na wtorek (5.11)

W całym kraju okresowo pojawić mogą się opady deszczu, a także mgła, która może ograniczyć widoczność do 250-300 metrów. W przypadku mgły, ta wystąpi głównie na zachodzie Polski. Temperatura w nocy i wczesnym ranem od 6°C do 10°C na przeważającym obszarze kraju. Jaka jest prognoza pogody na wtorek dzień – przeczytacie niżej.

Pogoda na wtorek (5.11)

Na przeważającym obszarze kraju utrzymają się miejscowe opady deszczu. Co ciekawe, w wyższych partiach Tatr i Sudetów spodziewane są opady deszczu, a także śniegu. Temperatura w całym kraju wyniesie od 8°C do 14°C. We wspomnianych Tatrach możliwe są także porywy wiatru, ale ich siła nie osiągnie 100 kilometrów na godzinę. A co mówi nam prognoza pogody o nocy z wtorku na środę? Zapraszamy niżej.

Pogoda na noc z wtorku (5.11) na środę (6.11)

Czeka nas pochmurna noc z opadami deszczu. Szczególnie na południu kraju opady będą intensywne. Noc z wtorku na środę przyniesie kolejne opady śniegu – w wyższych partiach Tatr. Spodziewane opady śniegu to około 10 do 15 centymetrów. W przeważającej części kraju temperatura od 5°C do 10°C. Chłodniej będzie tylko na Suwalszczyźnie – 3°C.

Prognoza pogody na środę (6.11)

Pogoda na środę mówi, że opady deszczu nieco spuszczą z tonu. Prawdopodobne jest, że w Tatrach i Sudetach ciągle będzie padał śnieg. Temperatura w całym kraju będzie wahać się od 6°C do 12°C.

Jak widać, pierwsze dni listopada przyniosą opady śniegu w Tatrach i Sudetach – tak przynajmniej mówi najświeższa prognoza pogody, którą dostarcza Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej. Czy nadejdzie do nas zima? Póki co, synoptycy nie mówią o tym. Nie są spodziewane też w najbliższych dniach opady śniegu na terenie Polski (poza wspomnianymi szczytami górskimi). Wydaje się, że na zimę przyjdzie nam poczekać do wspomnianej we wstępie artykułu połowy grudnia. Oby jesienna pogoda utrzymała się jak najdłuższej – przynajmniej dopóki nie nastanie kalendarzowa zima.

źródło:. inf własna / IMGW