Klaudia Jachira wściekła. Dostała SMS-a od Macierewicza

18
Antoni Macierewicz i Klaudia Jachira
Antoni Macierewicz i Klaudia Jachira

Klaudia Jachira, świeżo upieczona posłanka, już teraz narzeka na realia panujące w Sejmie. 31-letnia parlamentarzystka dziewiątej kadencji dostała SMS-a. Jak się okazało, autorem zawartego w nim przekazu był Antoni Macierewicz. To legendarny opozycjonista i polityk PiS. Za tą partią Jachira nie przepada szczególnie. Nic więc dziwnego, że od razu siadła do klawiatury.

Gdy kilka tygodni temu stało się jasne, że Klaudia Jachira będzie posłanką, w internecie zawrzało. Natychmiast zobaczyliśmy masę spekulacji. Czy obejrzymy w parlamencie legendarne już kukły-karykatury Jarosława Kaczyńskiego? Tego rzecz jasna nie wiemy. Faktem jest  jednak, że może być naprawdę ciekawie.

Fani opozycji są przekonani, że świeży zaciąg młodych polityków, mających dystans do krajowej polityki, przyniesie pozytywne efekty. Z kolei wyborcy bardziej przychylni Prawu i Sprawiedliwości obstają za teorią, że Klaudia Jachira stanie się „Ryszardem Petru IX kadencji”. Miejmy nadzieję, że tak nie będzie, gdyż w ostatnich latach w Sejmie działo się zdecydowanie zbyt wiele. Cierpliwie oczekiwaliśmy na inauguracyjne obrady nowej kadencji, gdy pojawiła się informacja, że marszałkiem seniorem będzie Antoni Macierewicz.

Klaudia Jachira oburzona

To rzecz jasna nie mogło się spotkać z aprobatą sił niechętnych PiS-owi. Legendarny polityk otworzy obrady, gdyż jest jednym z najstarszych posłów tej kadencji. Oczywiście nie brakuje protestów, ale prezydent Andrzej Duda i tak nie zmieni zdania. Pojawiają się natomiast zastrzeżenia do innych aspektów. Czym Jachirze podpadł Antoni Macierewicz?

Otóż, jak się okazało, nowo wybrani posłowie otrzymali „jedynie” informację o tym, kiedy odbędzie się pierwsze posiedzenie. Młoda parlamentarzystka jest zawiedziona, że w SMS-ie z Kancelarii Sejmu nie znalazło się więcej szczegółów. Jak brzmiała wiadomość?

Wczoraj dostałam SMSa: „Marszałek Senior Sejmu IX kadencji informuje, ze Prezydent RP zwolal pierwsze posiedzenie Sejmu RP IX kadencji na dzien 12 listopada 2019r.” W sumie to tyle wiedziałam z mediów od jakichś 3 tyg… Do tej pory nie otrzymałam żadnego porządku ani harmonogramu obrad – piekli się na Facebooku Klaudia Jachira. Zaznacza ponadto, że prosiła nawet o więcej szczegółów, ale ich nie otrzymała.

Nawet jak wysłałam mail z prośbą o informację, to zero odpowiedzi… Szczerze mówiąc, szybciej znałam nowy plan lekcji w szkole i to przed erą powszechnego Internetu. To zwykły brak organizacji czy celowe działanie? Bo nie wiem na co się szykować: mam brać śpiwór, zapas kanapek… Może paszport? Jakie plany ma Marszałek Senior? Bo wyobraźni to mu chyba przez ostatnie 10 lat nie brakowało (ukłony dla ekspertów z Podkomisji Smoleńskiej). „Ciemno wszędzie, głucho wszedzie…” Jakoś to będzie – skwitowała Jachira.

18 KOMENTARZE

 1. Jak ten Sejm będzie działał z takimi idiotkami jak Jachira ona już szykuje śpiwór,! Czy ona nie ma domu i łóżka w nim do spania,że chce spać w Sejmie.

  16
  8
 2. I taką to parlamentarzystkę nam zgotowaliście, że nawet na stronę Sejmu nie potrafi wejść by sprawdzić terminarz.

  14
  6
 3. Głupiemu zawsze mało. Bycie posłem to godność, Jachira zdaje się rozumieć tylko, że byciem jest ta funkcja. Gdyby media ja zlekceważyły nastąpił by wreszcie przełom w tej sprawie.

  6
  4
 4. Poziom intelektualny Jachiry jest odzwierciedleniem całej Tęczowej Koalicji! Dno, żenada, wstyd dla 40 milionowego narodu że takie coś jak ona zasiada w ławkach Sejmu. To upadek Polskiego Parlamentu. Smutne.

  17
  6
 5. Mógł napisać „Szanowna pani K.J serdecznie pania zapraszam na pierwsze posiedzenie sejmu 12.12.2019 od godz.9.00 a jak długo będzie trwało to będzie zależeć od mądrości pani i innych posłów nowej kadencji zwlaszcza NOWYCH. ” STAWIENNICTWO OBOWIĄZKOWE

  10
  4
 6. Jaki wyborca taki poseł. Sorry posłanka.
  Gra na niewiedzy i naiwności wyborców. Rozklad kazdego dnia jest na stronach Sejmu i został rozdany podczas inauguracji/zaprzysiężenie posłów. Ale co Jachira mogła zrozumieć z tego?

  16
  5
 7. Jak by nie patrzył, poseł elekt to jakby pracownik na usługach swych wyborców. Jak się to to interesuje swym nowy miejscem pracy, pokazuje ten artykuł, wszyscy pozostali posłowie nie zgłaszają żadnych problemów.
  Pogratulować wyborcą wyboru osoby, która nie tylko nową pracą się nie interesuje, ale tym samym ma głęboko w tyle swych wyborców.

  2
  1
 8. Co bedzie sie dzialo w sejmie gdyz widac,ze tam takich Jachir bedzie duzo,duzo wiecej.Smiac czy plakac ale moze byc wesolo i smutno.kretynstwo na czele z durna poslanka osaignie swoje cele.Palikot,Senyszyn czy Petru to male piwko.Bedzie zalezec jak z idiotkami poradza sobie wybrani nowi marszalkowie.Tylko dyscyplina i porzadek zapobiegnie,ze z sejmu nie zrobia cyrku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here