Andrzej Duda będzie miał zaskakującego przeciwnika?

0
Wybory prezydenckie. Andrzej Duda kontra Radek Sikorski?

Na wiosnę odbędą się w Polsce wybory prezydenckie. Póki co, tylko Andrzej Duda i Władysław Kosiniak-Kamysz otwarcie zadeklarowali, że w nich wystartują. Swojego kandydata poszukuje także Koalicja Obywatelska. I co ciekawe, pojawiły się w tej sprawie zaskakujące doniesienia. Czy w wyborach wystartuje Radek Sikorski?

Andrzej Duda powalczy o II kadencję

Choć nie znamy jeszcze dokładnego terminu wyborów prezydenckich, to śmiało można stwierdzić, że odbędą się one na wiosnę. Tak wynika z zapisów w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Pewne jest to, że o drugą kadencję będzie ubiegał się obecnie urzędujący prezydent – Andrzej Duda. Z wyścigu o fotel prezydencki wycofał się Donald Tusk, który był „białym koniem” opozycji. Co teraz zrobi Koalicja Obywatelska?

Pojawił się zaskakujący scenariusz. Wobec tego, że we wszystkich sondażach zdecydowanie prowadzi Andrzej Duda, to KO zaczęła nerwowo szukać nowego kandydata. Na samym początku najgłośniej mówiło się o Małgorzacie Kidawie-Błońskiej. Ta jednak może nie uzyskać wewnątrzpartyjnego poparcia. Mówi się, że Kidawie-Błońskiej brakuje przede wszystkim charyzmy.

Koalicję Obywatelską wyprzedzili tymczasem Ludowcy. PSL zadeklarowało, że ich kandydatem w wyborach prezydenckich będzie Władysław Kosiniak Kamysz. Tu jednak mała uwaga – sam Kosiniak-Kamysz przyznał, że jest w stanie zrezygnować, jeżeli na opozycji pojawi się lepszy kandydat. Kandydat, który sprawi, że Andrzej Duda poczuje się zagrożony. Obecne sondaże pokazują pewne zwycięstwo obecnie urzędującego prezydenta.

Radek Sikorski, a wybory prezydenckie

Kto nim mógłby być skoro nie Donald Tusk, nie Małgorzata Kidawa-Błońska? Padły zaskakujące doniesienia, że „chrapkę” na prezydenturę może mieć Radek Sikorski. To były Minister Spraw Zagranicznych w rządzie Platformy Obywatelskiej. Sikorski był jednym z głównych bohaterów afery podsłuchowej, ale mimo to, jego notowania w partii mają stać bardzo wysoko. Przecieki skomentował na Twitterze chociażby Roman Giertych. Były polityk LPR, a obecnie rozchwytywany adwokat zamieścił dwa tajemnicze wpisy. Poruszył w nich nawet debatę, w której miałby wziąć udział Andrzej Duda.

W pierwszym skomentował on decyzję Donalda Tuska, że nie powalczy w wyścigu o fotel prezydencki.

Prezydentura nie spadnie nikomu jak dojrzały owoc. Trzeba wojownika, aby o nią powalczyć. I trzeba znaleźć takiego, który powalczy o nią z największą determinacją.

W drugim Roman Giertych odniósł się do wystąpienia telewizyjnego Radka Sikorskiego. Jego zdaniem były szef MSZ mógłby wziąć udział w debacie, w której przeciwnikiem byłby Prezydent Andrzej Duda:

Radek Sikorski dzisiaj świetny w FpF. Debata Duda-Sikorski to byłoby wydarzenie! Po nim PAD mógłby z nadzieją myśleć o sezonie narciarskim 2020-2021. Bo z Krakowa w góry jest bliżej niż z Warszawy…

Czyżby zatem Roman Giertych potwierdzał, że Radek Sikorski wystartuje w wyborach prezydenckich? Jak myślicie, czy Andrzej Duda może czuć się zagrożony w kontekście myśli o II kadencji?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here