Prognoza pogody. Jaka pogoda na weekend? Zaskoczenie

0
Prognoza pogody. Jaka pogoda na weekend? Zima?

Prognoza pogody ciekawi wszystkich Polaków. Dzięki niej wiemy, jak się w dany dzień ubrać oraz co możemy zaplanować. W tym artykule przedstawiamy Państwu, jak będzie wyglądała pogoda na weekend. Zbliża się połowa listopada, czy to oznacza, że nadejdzie do nas prawdziwa zima? 

Prognoza pogody

Póki co zima nam nie grozi. Synoptycy, a także Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej nie przewiduje, by w najbliższych dniach nad Polskę nadciągnęły opady śniegu. Według niezależnych ekspertów listopad pod tym względem ma być stosunkowo łagodny – do czego przyzwyczaiły nas już poprzednie lata. Synpotycy przewidują, że pierwsze opady śniegu wystąpią dopiero w połowie grudnia. Jednakże, jak to bywa w przypadku pogody długoterminowej, wszystko może się zmienić. Prognoza pogody mówi również, że tegoroczne Święta Bożego Narodzenia powinny być otoczone właśnie białą, śnieżną poduchą.

Pogoda na weekend 8.11 – 10.11

Wróćmy jednak do bieżącego okresu. Jaka czeka nas pogoda na weekend? Jedno jest pewne – pogoda zaskoczy. Dlaczego? Przeczytaj szczegóły.

Pogoda na piątek 8.11

Jedno jest pewne – prawdziwa zima nam nie grozi. Jak zatem będzie wyglądała pogoda w piątek? Prognoza pogody na dzień mówi jasno, że znajdziemy się w zasięgu rozległego niżu. Możemy spodziewać się zatem mglistego poranka – zwłaszcza na wschodzie kraju. O ile przez większość dnia na niebie będą widoczne chmury, to opadów możemy spodziewać się praktycznie jedynie pod koniec dnia – na zachodzie kraju. Temperatura powietrza będzie oscylować od 8°C na północy kraju do 13°C na wschodzie.

Prognoza pogody na sobotę 9.11

Prognoza pogody na sobotę (9.11) jest nieco mniej optymistyczna. O ile synoptycy wcześniej zapowiadali pogodny weekend, to możecie być niemile zaskoczeni. Sobota będzie synonimem deszczu. Na Pomorzu Zachodnim padać będzie przez cały dzień. Opady spodziewane są także w Centrum, ale tutaj w ciągu dnia powinno się wypogodzić. Generalnie IMGW zauważa tendencję, że im dalej na wschód, tym opady mniejsze i mniej prawdopodobne. Temperatura wyniesie 8°C na zachodzie kraju, 14°C w centrum oraz 17°C dla południowo-wschodniej części Polski.

Jaka pogoda w niedzielę 10.11?

Jaka pogoda czeka nas w niedzielę? Niestety tutaj też nie ma optymistycznych wieści. Będziecie znów niemile zaskoczeni. Wzmogą się opady deszczu. Strefa opadów przeniesie się na wschód oraz południowy-wschód kraju. Mieszkańcy zachodniej części kraju mogą liczyć na to, że opadów nie będzie, a jeśli już, to wystąpią tylko okresowo i w niewielkiej ilości. Kreski termometrów wraz z zachmurzeniem powędrują niestety w dół. Wskażą od 7°C  do 10°C.

Prognoza pogody na poniedziałek 11.11

W poniedziałek, który 11 listopada będzie Świętem Niepodległości pogoda się nieco poprawi. Prognoza pogody przewiduje, że w przeważającej części kraju będzie pogodnie – co w tym przypadku oznacza brak deszczu. Okresowo może popadać jedynie na wybrzeżu i wschodzie Polski. Temperatura od 7°C do 11°C.

źródło: inf. własna / IMGW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here