Beata Szydło, Gasiuk-Pihowicz, Barbara Nowacka – co je łączy?

0
Beata Szydło (PiS), Kamila Gasiuk-Pihowicz (KO), Barbara Nowacka (Lewica)
Beata Szydło (PiS), Kamila Gasiuk-Pihowicz (KO), Barbara Nowacka (Lewica)

W polskiej polityce z pewnością coraz większą rolę odgrywają kobiety. Da się to zauważyć na każdym kroku sceny politycznej – czy to w Sejmie Rzeczypospolitej, czy też w Europarlamencie. Jednymi z „czołowych” kobiet w polskim życiu publicznym są Beata Szydło, Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz Barbara Nowacka. Co łączy byłą premier rządu PiS z koleżankami z KO oraz Lewicy?

Beata Szydło najpopularniejszą kobietą w polskiej polityce

Okazuje się, że wszystkie trzy Panie są najbardziej popularnymi kobietami na polskiej scenie politycznej. Dlatego specjalny ranking w tej sprawie opublikowała strona internetowa tabloidu „Super Express”. Wynika z niego, że Beata Szydło jest najpopularniejszą Panią polityk w Internecie. Była Premier Rządu Rzeczypospolitej, a obecnie Eurodeputowana z ramienia PiS może pochwalić się największą ilością polubień swojego profilu w portalu Facebook. W chwili obecnej liczba „lajków” na koncie Beaty Szydło przekracza 184 tysiące!

Druga na liście najpopularniejszych kobiet w Polityce jest Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej, która zawiązała współpracę z Platformą Obywatelską, w ramach KO. Gasiuk-Pihowicz na swoim profilu Facebook ma około 130 tysięcy polubień. To ponad 50 tysięcy straty do najpopularniejszej kobiety w rankingu, jaką jest Beata Szydło.

Pierwsze miejsce – Beata Szydło, drugie – Kamila Gasiuk-Pihowicz. Zapewne zastanawiacie się, kto uzupełnia podium? Jest to przedstawicielka Lewicy – Barbara Nowacka. Jej profil w portalu Facebook polubiło około 105 tysięcy osób.

Wszystkie trzy Panie łączy spora popularność w mediach społecznościowych, ale także w mediach ogólnopolskich, jakimi są gazety, czy TV.

Najpopularniejsze kobiety sceny politycznej

„Super Express” opublikował też dalszą część rankingu i poza pierwszą trójką – Beata Szydło, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Barbara Nowacka prezentuje się ona następująco:

4. Aleksandra Dulkiewicz – około 93 tysięcy polubień profilu Prezydent Miasta Gdańska
5. Małgorzata Wassermann – około 73 tysiące osób śledzi profil posłani PiS, a zarazem byłej przewodniczącej komisji ds. afery reprywatyzacyjnej
6. Róża Thun – blisko 60 tysięcy polubień profilu Facebook europosłanki KO (to blisko 100 tysięcy mniej polubień, niż ma Beata Szydło)
7. Joanna Mucha – nieco mniej polubień, niż Róża Thun
8. Hanna Zdanowska – prezydent Łodzi w portalu Facebook może pochwalić się około 53 tysiącami „lajków”
9. Ewa Kopacz – profil byłej Premier Rzeczypospolitej Polskiej niewiele przekracza 50 tysięcy polubień
10. Joanna Senyszyn – nieco zapomniana, ale ciągle aktywna w życiu politycznym, powiązana z Lewicą. Jej profil śledzi około 30 tysięcy internautów.

Która z wymienionych Pań jest waszą ulubioną polityk? Beata Szydło, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Barbara Nowacka, a może zupełnie ktoś inny?

źródło: inf. własna / Super Express

Zobacz także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here