Lech Wałęsa szokuje słowami o swojej małżonce

Lech Wałęsa

Wydawało się, że Lech Wałęsa nie jest już w stanie niczym zadziwić opinii publicznej. Przybycie w podkoszulku z napisem „konstytucja” na pogrzeb byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Georga H. W. Busha, czy też skandaliczne słowa dotyczące niedawno zmarłego Kornela Morawieckiego sprawiły, iż wielu Polaków zaczęło traktować z przymrużeniem oka to co mówi i robi laureat nagrody Nobla. Tymczasem, Lech Wałęsa znowu zszokował wszystkich. Niesmak jest tym większy, że tym razem wypowiedział się na  temat swojej żony, matki jego ośmiorga dzieci.

Lech Wałęsa o małżonce

Nie tak dawno, bo 8 listopada Wałęsowie świętowali 50. rocznicę ślubu. Chociaż słowo „świętowali” w kontekście słów byłego prezydenta wydaje się nie na miejscu. Lech Wałęsa wyznał, iż w związku z rocznicą nie podarował małżonce żadnego prezentu, nie wręczył bukietu kwiatów i co szokuje najbardziej nawet nie złożył życzeń. Swoje zachowanie tłumaczył tym, iż nie obchodzi żadnych rocznic. Jest to o tyle dziwne, że inne jubileusze świętował np. 35. rocznicę przyznania mu pokojowej nagrody Nobla. Lech Wałęsa nie poprzestał tylko na tych wyznaniach. W swoim stylu stwierdził, iż kocha żonę, bo jakie ma inne wyjście. Natomiast swoje pożycie małżeńskie podsumował krótko, mówiąc, iż z męskich spraw zostało już mu tylko golenie.

Danuta Wałęsa w ciągu pół wieku wspólnego życia na pewno przyzwyczaiła się do takiego, a nie innego zachowania męża, jednak wydaje się, że tym razem słowa męża mogły ją zaboleć. Bądź co bądź urodziła Lechowi ośmioro dzieci. Mało tego, to ona, bez żadnego wsparcia ze strony małżonka, musiała zająć się ich wychowaniem. Zresztą potwierdzają to słowa Pani Danuty, która wiele razy mówiła publicznie, że czuje się samotna, a jej małżeństwo dalekie jest od ideału. Wg niej wynikało to z faktu, iż od lat osiemdziesiątych Lecha interesowała i nadal interesuje wyłącznie polityka.

Jesteśmy przekonani, że to nie ostatni raz kiedy Lech Wałęsa negatywnie zaskakuje opinię publiczną. Zważywszy na rodzinę byłego prezydenta jest to przykre. Może już czas, aby Wałęsa wziął sobie do serca słowa znanej piosenki „trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny.”

źródło: inf. własna / Super Express / Uroda Życia