Otylia Jędrzejczak chciała popełnić samobójstwo

Otylia Jędrzejczak chciała popełnić samobójstwo

Otylia Jędrzejczak to postać, która na stałe zapisała się w kartach polskiego sportu. Tymczasem do mediów docierają zaskakujące informacje o przeszłości eks-pływaczki. Jędrzejczak chciała popełnić samobójstwo! Powodem był wypadek, w którym zginął jej brat. Dlatego teraz zdecydowała się na ogromną szczerość i o wszystkim opowiedziała na łamach autobiografii „Otylia. Moja Historia”.

Otylia Jędrzejczak Moja Historia – autobiografia

Wkrótce w księgarniach ukaże się autobiografia, w której Otylia Jędrzejczak opowiada o swojej przeszłości. Z pewnością zaskakuje szczerość, na jaką zdecydowała się multimedalistka olimpijska. Premiera książki zapowiedziana jest na 27 listopada. Pływaczka na łamach autobiografii wraca między innymi do wypadku, który wydarzył się 14 lat temu. Tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce 1 października 2005 roku w powiecie Płońskim. Jak informowały media, Otylia Jędrzejczak wyprzedzała wówczas kolumnę samochodów. Aby uniknąć zderzenia z samochodem, który pojawił się naprzeciwko, pływaczka uciekła na pobocze, a następnie kierowane przez nią auto wpadło do rowu i uderzyło w drzewo. W wypadku zginął jej młodszy brat Szymon, który miał 19 lat.

Do fragmentów autobiografii „Otylia. Moja Historia” dotarła gazeta „Fakt”. Otylia Jędrzejczak opowiada tam między innymi, że chwilę przed wypadkiem brat spojrzał na nią i powiedział – Pamiętaj, że bez względu na wszystko, zawsze będę cię kochał. To ostatnie słowo, które wypowiedział w życiu jej brat i które tak bardzo utkwiło w głowie Otylii.

Otylia chciała popełnić samobójstwo – czytamy w książce

Otylia Jędrzejczak przyznała, że po wypadku nie potrafiła odnaleźć się w życiu. Dlatego, że między innymi dobijał ją płynący z każdej strony hejt. Obcy ludzie pisali anonimowo w komentarzach pod artykułami, że życzą mi śmierci, nazywali morderczynią – pisze na łamach autobiografii Otylia Jędrzejczak, która jest cytowana przez „Fakt”.

Pływaczka zdradziła też na łamach swojej książki, że miała wówczas myśli samobójcze – Przez głowę pierwszy raz w życiu przeszła mi myśl, żeby ze sobą skończyć. Miałam już plan, jak to zrobić.

Jędrzejczak przyznaje w autobiografii, że w porę się opanowała. Duży wpływ na to, że nadal żyje mieli jej rodzice. Uznałam, że rodzice nie przeżyją śmierci drugiego dziecka – taki cytat znajdziemy w autobiografii „Otylia. Moja Historia”. Jędrzejczak postanowiła także pisać listy do tragicznie zmarłego brata.

Największe sukcesy Otylii Jędrzejczak

Otylia Jędrzejczak to z pewnością najwybitniejsza polska pływaczka. Trzykrotnie zdobywała medal Igrzysk Olimpijskich – złoto oraz dwa srebra w Atenach w 2004 roku. Dwukrotnie – w Barcelonie 2003 i Montrealu 2005 była Mistrzynią Świata. Aż osiem razy okazywała się najlepsza na Starym Kontynencie. Do tego dorzuciła jeszcze inne krążki – z Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, czy Uniwersjady. Potwierdzeniem wybitności, jaką cechowała się Otylia Jędrzejczak był tytuł Sportowca Roku w Polsce, przyznany jej aż trzykrotnie. Statuetkę odbierała w 2004, 2005 oraz 2006 roku.

Przypominamy, że autobiografia „Otylia. Moja Historia” trafi do sprzedaży 27 listopada.

źródło: inf. własna / Fakt