III wojna światowa? Dziennikarka Onetu nie ma wątpliwości

0
Eliza Michalik III wojna światowa

Eliza Michalik, która niedawno zasiliła szeregi dziennikarzy portalu Onet, pokusiła się o zaskakującą wypowiedź. Jak się okazuje, III wojna światowa to fraza, którą kobieta kojarzy nie tylko z Bliskim Wschodem. Znana dziennikarka zdaniem wielu absolutnie się zagalopowała. Jednakże na przykład w środowisku artystycznym jej słowa zyskały poklask. Co powiedziała?

Marsz Niepodległości to wydarzenie, którym żyje dziś cały kraj. Polacy po raz kolejny tłumnie przybyli do stolicy, by uczcić 101. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Trudno powstrzymać wzruszenie na widok morza biało-czerwonych flag, tłumu patriotów, rodzin z dziećmi, a nawet seniorów.

Taki widok doskonale obrazuje, że wielu z nas potrafi się zjednoczyć, zebrać w jednym miejscu i wspólnie cieszyć się z niepodległości Polski. Są jednak osoby, które widząc kilkadziesiąt tysięcy zjednoczonych rodaków myślą: III wojna światowa. Tak, trudno w to uwierzyć, ale słowa, które za chwilę przytoczymy, naprawdę padły. Czym swoje zaskakujące słowa argumentuje Eliza Michalik?

ZOBACZ:
Marsz Niepodległości. Opozycja pogrążona, wyciekły skandaliczne zdjęcia

Michalik: to jest wojna

Ta kobieta jeszcze nieco ponad dekadę temu była przedstawicielką niemal radykalnej prawicy. Wyrażała pogardę wobec homoseksualistów, sprzeciwiała się aborcji. Dziś Eliza Michalik robi wszystko, by przypodobać się lewej stronie sceny politycznej. Jest prawdopodobnie najbardziej „wyzwoloną” dziennikarką w kraju. Dlaczego uważa, że piękne obrazki z Warszawy to nie Święto Niepodległości, a III wojna światowa?

„To nie są obrazki ze świętowania niepodległości, tylko to są obrazki z wojny” – powiedziała dziś Eliza Michalik. Odniosła się w ten sposób również do interwencji policji na rondzie De Gaulle’a. Tam tzw. Obywatele RP (jedna z bojówek opozycji) blokowała legalny Marsz Niepodległości.

„To jest przedziwne. Zastanawiam się co myślą politycy. O tę wojnę polsko-polską oskarżam polityków. Jest grupa polityków, którzy szczują Polaków na siebie dla swoich korzyści. Zastanawiam się czy oni mają jakąkolwiek refleksje patrząc na braci, Polaków, gdzie jeden drugiego jest w stanie kopnąć, popchnąć, zrobić mu krzywdę, bo co? Bo zobaczył tęczę? Naprawdę tu chodzi o patriotyzm? Bo ja mam wrażenie, że o nienawiść” – skwitowała dziennikarka serwisu Onet. Fakt, jest się czym niepokoić. Tłumy zjednoczonych patriotów zwiastują czarny scenariusz pt. III wojna światowa. Brzmi to tak samo sensownie jak żenujące argumenty Michalik, która nie chciała rozmawiać z M. Terlikowską, gdyż uważa się za „publicystkę z 20-letnim stażem”.

Co ciekawe, poparł ją redakcyjny kolega. Andrzej Stankiewicz stwierdził bowiem, że „Marsz Niepodległości jest dziś problemem wszystkich partii”. Naprawdę?  „Obiektywni” dziennikarze uważają, że 5. z rzędu marsz, na którym nie doszło do zamieszek, jest problemem? A może powinniśmy świętować tylko rocznice wyzwolenia warszawskiego Getta.

  1. Eliza Michalik bez pracy. Dziennikarka przejdzie do TVN?
  2. Onet cytuje szokujące wiadomości: III wojna światowa…
  3. Marsz Niepodległości. Opozycja pogrążona, wyciekły skandaliczne zdjęcia
  4. Wojciech Cejrowski bez litości. Mocny wpis na 11 listopada
  5. Małgorzata Godlewska szokuje 11 listopada. W sieci wrze!
OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here