Inpost wprowadza zmiany. Zobacz, jak odebrać teraz paczkę

Inpost paczkomaty

Inpost wyrósł na najpoważniejszego gracza na polskim rynku logistycznym. Chyba każdy w Polsce korzystał, a przynajmniej dokładnie zna ofertę, jaką dostarczają Paczkomaty. W związku z tym swojej szansy próbują szukać także oszuści, czemu firma postanowiła stawić czoła. Dlatego też wprowadza nowość do swojej najpopularniejszej usługi. Zmieni się sporo, jeżeli chodzi o odbiór paczki.

Inpost wprowadza zmiany, chodzi o Paczkomaty

Informację o zmianach firmy Inpost co do usługi Paczkomaty znaleźć można na portalu Wirtualna Polska. WP pisze, że zmiany podyktowane są właśnie działalnością oszustów. Na masową skalę w ostatnim czasie wysyłane były wiadomości tekstowe, w których oszuści próbowali wyłudzić pieniądze. Wszystko działo się za pośrednictwem podszywania się pod firmę Inpost. Wiele osób niestety dało się nabrać na taką praktykę.

Już teraz część usługodawców przesyłek kurierskich i pocztowych rezygnuje z powiadomień wiadomościami tekstowymi, czyli popularnymi SMS. Inpost stawia temu czoło i jeszcze bardziej reklamuje i poleca swoją aplikację mobilną. Platforma ma w przyszłości umożliwić zdecydowanie lepszą komunikację smartfonów z Paczkomatem.

Aktualnie, aby odebrać paczkę otrzymujemy zarówno wiadomość tekstową – SMS, a także wiadomość e-mail. W niej znajduje się kod odbioru oraz kod QR. Musimy podejść do Paczkomatu. Następnie na ekranie wybrać „Odbierz paczkę”, podać numer telefonu oraz wpisać kod odbioru – opcjonalnie zeskanować kod QR. Wkrótce to się zmieni!

Aplikacja – paczka zostanie odebrana jeszcze szybciej

Aplikacja Inpost dostarczy łączność bezprzewodową. Podchodząc do Paczkomatu, Twój smartfon połączy się z nim i wyśle „polecenie” otwarcia skrytki pocztowej. Co ciekawe, do tej pory musiałeś stać w kolejce – jeśli przy Paczkomacie był już ktoś inny. Zmiana ma wprowadzić również możliwość odbioru paczek przez kilka osób na raz. Aktualizacji będą wymagały też same Paczkomaty. Póki co większość Paczkomatów nie zezwala na łączność bezprzewodową. Niemniej jednak, paczka w Inpost będzie teraz jeszcze bardziej przystępna. Szykuje się nam prawdziwa rewolucja na rynku logistycznym w Polsce. Już nie możemy się doczekać.
źródło: inf. własna / Wirtualna Polska