Skandal w TVP! Janusz Korwin-Mikke przed chwilą to ujawnił

Janusz Korwin-Mikke TVP

Janusz Korwin-Mikke nie kryje oburzenia w związku z polityką TVP. Publiczny nadawca, zależy od rządu Prawa i Sprawiedliwości, po raz kolejny zalicza wpadkę. Lider Konfederacji nie omieszkał jej nagłośnić.

Szczególnym zainteresowaniem Janusz Korwin-Mikke cieszy się na portalach społecznościowych. Polacy bardzo chętnie udzielają się w komentarzach pod publikacjami  lidera Konfederacji. Czy to przeciwnicy, czy też zwolennicy poglądów polityka – wszyscy chcą zabrać głos. Rodzi to nieraz ogromne dyskusje.

Jedną z takich publikacji Janusza Korwin-Mikkego jest jeden z ostatnich jego postów na Twitterze. Polityk wypowiedział się w na temat polskiej telewizji publicznej oraz postępowania jej władz wobec zapraszanych do programów gości. Chodzi tu o programem ramówki TVP – „Minęła 20”.

Post Janusza Korwin-Mikkego

Przed chwilą w ostatnim momencie TVPiS odwołała występ p. Grzegorza Brauna w programie „Minęła 20”, bo „to nie ma być program polityczny”!!!

Oczywiście post rozpoczął dyskusję w komentarzach. Jeden z komentujących wytknął politykowi manipulowanie społeczeństwem i zwrócił mu uwagę, iż TVP zrezygnowało z części politycznej, a nie tylko z wystąpienia Grzegorza Brauna. Inny komentujący napisał z kolei, iż polska telewizja po prostu boi się zapraszać polityków takich jak Braun.

Janusz Korwin-Mikke ma jednak pewną słuszność w swojej wypowiedzi. Telewizja publiczna ma ustawowy obowiązek zapraszania przedstawicieli partii należących do Sejmu. Jako, że po wyborach parlamentarnych 2019 Konfederacja znalazła się w parlamencie, TVP musi zapraszać do swoich programów także polityków z tego ugrupowania.

I tu pojawia się kwestia sporna. Jak zauważył Janusz Korwin-Mikke, telewizja odwołując spotkanie z Grzegorzem Braunem nagięła przepisy polskiego prawa.

Źródło: Twitter

 1. Janusz Korwin-Mikke ukrywał to latami. Jego żona ujawniła wszystko
 2. Janusz Korwin-Mikke zaskoczył. Poprze Andrzeja Dudę?
 3. Korwin-Mikke puścił oczko do rządu PiS. Zaskakujące słowa lidera Konfederacji
 4. Kontrowersje wokół TVP. Co zrobi Jacek Kurski?
 5. TVP i Jacek Kurski mają się nad czym zastanawiać. Ta informacja…
 6. Kolejne zwolnienia w TVP? Wiemy, kto może stracić pracę
 7. Duże zmiany w TVP. Chodzi o najczęściej oglądany program

5 KOMENTARZE

 1. Za PO to nie była zależna TVP waźmy takie zacne nazwiska jak Kraśko Tadla co za obłudną kur..a wrzuca te brednie czerwono liberalno tęczowe kure..o co za chwilę..j wrzuca te brednie

  1
  6
 2. Jak zwykle bzdety. Zarówno Mikke jak i Braun to niezbyt zrównoważeni ludzie. Zatem nie wystarczy im powiedzieć że w Święto Niepodległości zmienia się formułę programu. Tyle z tej wielkiej afery!

  11
 3. Szanuję pana Krzysztofa Jackowskiego,ale to że pochwala konfederację to niestety jest minus.
  Co do JK-M…szkoda trwonić słowa na tego czerwonego chudego karła.

  1
  1
 4. Muszę odpowiedzieć Loni, kochanie najwìększym błędem PO było właśnie pozostawienie TVP samej sobie, m.in P. Wildstein i inni i niedocenienie siły jego oddziaływania na wsi i w małych miasteczkach
  h, gdzie brak kablówka i stacji komercyjnych, gdyby PO zrobiło trochę wysiłku w tym kierunku, to PIS nadal pozostawały w rezerwie….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here