Skandal w TVP! Janusz Korwin-Mikke przed chwilą to ujawnił

Janusz Korwin-Mikke TVP

Janusz Korwin-Mikke nie kryje oburzenia w związku z polityką TVP. Publiczny nadawca, zależy od rządu Prawa i Sprawiedliwości, po raz kolejny zalicza wpadkę. Lider Konfederacji nie omieszkał jej nagłośnić.

Szczególnym zainteresowaniem Janusz Korwin-Mikke cieszy się na portalach społecznościowych. Polacy bardzo chętnie udzielają się w komentarzach pod publikacjami  lidera Konfederacji. Czy to przeciwnicy, czy też zwolennicy poglądów polityka – wszyscy chcą zabrać głos. Rodzi to nieraz ogromne dyskusje.

Jedną z takich publikacji Janusza Korwin-Mikkego jest jeden z ostatnich jego postów na Twitterze. Polityk wypowiedział się w na temat polskiej telewizji publicznej oraz postępowania jej władz wobec zapraszanych do programów gości. Chodzi tu o programem ramówki TVP – „Minęła 20”.

Post Janusza Korwin-Mikkego

Przed chwilą w ostatnim momencie TVPiS odwołała występ p. Grzegorza Brauna w programie „Minęła 20”, bo „to nie ma być program polityczny”!!!

Oczywiście post rozpoczął dyskusję w komentarzach. Jeden z komentujących wytknął politykowi manipulowanie społeczeństwem i zwrócił mu uwagę, iż TVP zrezygnowało z części politycznej, a nie tylko z wystąpienia Grzegorza Brauna. Inny komentujący napisał z kolei, iż polska telewizja po prostu boi się zapraszać polityków takich jak Braun.

Janusz Korwin-Mikke ma jednak pewną słuszność w swojej wypowiedzi. Telewizja publiczna ma ustawowy obowiązek zapraszania przedstawicieli partii należących do Sejmu. Jako, że po wyborach parlamentarnych 2019 Konfederacja znalazła się w parlamencie, TVP musi zapraszać do swoich programów także polityków z tego ugrupowania.

I tu pojawia się kwestia sporna. Jak zauważył Janusz Korwin-Mikke, telewizja odwołując spotkanie z Grzegorzem Braunem nagięła przepisy polskiego prawa.

Źródło: Twitter

  1. Janusz Korwin-Mikke ukrywał to latami. Jego żona ujawniła wszystko
  2. Janusz Korwin-Mikke zaskoczył. Poprze Andrzeja Dudę?
  3. Korwin-Mikke puścił oczko do rządu PiS. Zaskakujące słowa lidera Konfederacji
  4. Kontrowersje wokół TVP. Co zrobi Jacek Kurski?
  5. TVP i Jacek Kurski mają się nad czym zastanawiać. Ta informacja…
  6. Kolejne zwolnienia w TVP? Wiemy, kto może stracić pracę
  7. Duże zmiany w TVP. Chodzi o najczęściej oglądany program
Izabela Palion
Dziennikarka OTOPRESS. Napisz do autorki: iza.palion@otopress.pl
5
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x