LG podbije rynek? Projekt składanych telewizorów

Składany telewizor LG

Niedawno na rynek weszły już składane smartfony. Największe firmy rywalizują jak stworzyć coś jeszcze bardziej innowacyjnego. Twórcy LG poszli jednak w trochę inną stronę. Prace nad projektem właśnie ruszyły.

Koreański koncern LG istnieje na rynku już od wielu lat. W Polsce jednak rozpoczął działalność w 1996 roku. Obecnie grupa LG jest czwartą pod względem wielkości firmą w Korei Południowej. A znajduje się między innymi obok takich firm jak Samsungu i Hyundai.

Projektanci firmy lubią wyzwania. Jeszcze niedawno rewolucję na rynku zrobił jeden z najnowszych telewizorów, posiadający funkcję zwijania ekranu. Telewizor nosi nazwę LG Signature OLED R i jest już dostępny dla polskich klientów. Jednak jego cena robi wrażenie. Aby zostać właścicielem takiego telewizora trzeba zapłacić minimum 20 tys. złotych.

Koreańscy projektanci firmy LG postanowili pójść za ciosem i stworzyć coś czego obecnie rynek branży elektronicznej najwyraźniej oczekuje. Firma postawiła sobie poprzeczkę dosyć wysoko. Mimo, że wizja składanego telewizora brzmi dość kuriozalnie, zainteresowanie klientów jest całkiem spore. To też dodatkowo motywuje twórców do podjęcia się wyzwania.

Projekt składanego telewizora LG

Jak wiadomo prace nad projektem ruszyły już jakiś czas temu. Koncern złożył już nawet wniosek patentowy. Jak wynika z projektu prototyp składanego telewizora LG ma posiadać między innymi elastyczny wyświetlacz o sporej przekątnej. Stąd właśnie pomysł stworzenia składanego telewizora. Zwijany telewizor ma mniejsze możliwości co do rozmiaru ekranu. Składanie telewizora pozwoli na więcej rozwiązań.

Według ekspertów nowy projekt LG będzie strzałem w dziesiątkę dla osób, które mają na przykład małe mieszkania. Co więcej, jak już wspomnieliśmy telewizor, w głównym założeniu ma posiadać dużą przekątną i właśnie funkcja składania ma pomóc w stworzeniu telewizora funkcjonalnego. Zaś użytkownicy takowych urządzeń będą mogli cieszyć się seansem filmowym niczym z kina.

Wszelkie oznaki wskazują na to, że firma poważnie myśli o wprowadzeniu projektu na stałe. Telewizory mają być bardzo łatwe w transporcie i użyciu, co ma wpłynąć pozytywnie na wzrost sprzedaży najnowszych telewizorów. Jak na razie oficjalnej daty premiery składanego telewizora LG jeszcze nie ma, jednak niektórzy spekulują, iż może to nastąpić już w przyszłym roku.

Źródło: GeekWeek.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here