Andrzej Duda zaskoczył w trakcie orędzia

0
Andrzej Duda, wybory prezydenckie

Trwa pierwsze posiedzenie nowej kadencji sejmu. 460 posłów złożyło już ślubowanie. Obrady parlamentu rozpoczął marszałek senior, Antoni Macierewicz. Orędzie wygłosił również Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda. Padł zaskakujący cytat.

Andrzej Duda orędzie

Andrzej Duda na początku orędzia podziękował Polakom, którzy zdali egzamin wyborczy i licznie wybrali 460 nowych posłów. Prezydent Duda zwrócił się właśnie do obecnych na sali posłów – Ważne, by ludzie, którzy chcą się podjąć służby dla Polski, mogli to realizować. Zwłaszcza w dzisiejszych, trudnych czasach. Mgli to realizować. Zwłaszcza w dzisiejszych, trudnych czasach.

Prezydent zauważył, że w Polsce jest wiele wyznań, odniósł się do tej kwestii w następujących słowach – Dla mnie Polakiem jest każdy, kto ma Polskę w sercu. Zauważył, że w Polsce potrzebna jest jednocześnie i tradycja i szacunek. Andrzej Duda powiedział wprost, że wszyscy żyjemy w Polsce i nazywamy się Polakami. Choć na tym tle pojawia się w ostatnim czasie wiele kryzysów, to wszyscy powinniśmy mieć wobec siebie szacunek, nawet jeśli mamy inne poglądy.

ZOBACZ:
Skandal w sejmie! Kontrowersyjne zmiany w regulaminie

Andrzej Duda poprosił także o „parlamentarny” język w debacie sejmowej. Taki, który nikogo nie będzie urażał. W skrócie mówiąc, o szacunek.

Prezydent Duda zaskoczył

Nieco zaskakujący był fragment wypowiedzi, w którym Andrzej Duda zacytował byłego premiera Tadeusza Mazowieckiego. Mazowiecki wygłosił je 30 lat temu podczas swojego expose – Nie stoimy jako naród na straconych pozycjach, jeśli mamy wolę do działania. Wierzę, że Bóg nam dopomoże.

Kolejną osobą, którą przywołał urzędujący Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej był Lech Kaczyński. Andrzej Duda zauważył, że tragicznie zmarły Prezydent RP powiedział, że podstawą patriotyzmu jest miłość do ojczyzny, a także do współobywatela. Niech ona będzie podstawą do tego, o czym mówi się w Sejmie. To jest bardzo ważne i o to proszę – zakończył Duda.

Przypominamy, że dziś odbyło się pierwsze posiedzenie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. W ławach zasiadło 460 nowych posłów, którzy złożyli ślubowanie. Ślubowanie złożył też marszałek senior, Antoni Macierewicz. W trakcie niego, większa część z nich użyła słów „Tak mi dopomóż Bóg”. Odcięli się od tego między innymi posłowie Lewicy, którzy rzucili krótkie „Ślubuję”.

ZOBACZ:
Jarosław Gowin miał wypadek. Mamy nagranie video!

źródło: inf. własna / WP

Piotr Paterczyk
Prywatnie wielki fan twórczości Paulo Coelho. Dziennikarz z zamiłowania. Popełniam różne tematy. Nie boje się pisać odważnie i otwarcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here