Piotr Zieliński zmieni pracodawcę? Sensacyjne doniesienia

Piotr Zielinski

Piotr Zieliński wyrobił sobie dobrą markę w Serie A. Choć ofensywny pomocnik nie przekonuje w reprezentacji Polski, to we włoskiej ekstraklasie już nie raz pokazał się ze świetnej strony. W kontekście Polaka mówi się, że jest jednym, z najbardziej zaawansowanych technicznie piłkarzy na Półwyspie Apenińskim. We włoskiej prasie pojawiły się sensacyjne doniesienia, że „Zielek” może zmienić klub.

O wszystkim poinformował dziennikarz „La Repubblica”, Antonio Corbo. Stwierdził on wprost, że Piotr Zieliński, który jest piłkarzem SSC Napoli myśli o zmianie otoczenia. Kością niezgody mogą być warunki nowej umowy, którą zaproponowało Napoli Polakowi. Obecny kontrakt Polaka obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku.

Według „La Repubblica” Piotr Zieliński dał jasny sygnał swojemu agentowi, że wolałby zmienić otoczenie. Póki co nie pojawiają się nazwy klubów, które przejawiały by zainteresowanie Piotrem Zielińskim. W przeszłości sporo pisało się o Liverpoolu, ale mimo wielkiego talentu, obecna forma Zielińskiego chyba nie pozwala na angaż w topowym klubie Premier League.

Głośno spekuluje się też o tym, że piłkarze SSC Napoli nie potrafią dogadać się ze szkoleniowcem Carlo Ancelottim. Na liście graczy, najmniej optymistycznie patrzących w kierunku Ancelottiego ma być między innymi Piotr Zieliński. Polak nie jest jedynym piłkarzem, który według wspomnianej gazety rozważa opuszczenie szeregów SSC Napoli. Wymienia się także nazwiska Driesa Mertensa, Lorenzo Insigne, czy Kalidou Koulibaly’ego.

Statystyki Piotra Zielińskiego

Zieliński we Włoszech gra od 2011 roku. Swoją przygodę z Półwyspem Apenińskim rozpoczął od młodzieżowych drużyn Udinese. Poważnej piłki „liznął” w seniorskich drużynach Udinese oraz Empoli, ale na naprawdę głębokie wody wypłynął dopiero w SSC Napoli. Do tej pory w barwach „Azzurri” Piotr Zieliński rozegrał 158 spotkań. Strzelił w nich 20 goli oraz zanotował 10 asyst.

Piotr Zieliński jest także w ostatnim czasie regularnym reprezentantem Polski. W biało-czerwonych barwach rozegrał 49 spotkań i zdobył 6 bramek. Ciągle czekamy na prawdziwą eksplozję jego talentu. Mamy nadzieję, że nastąpi ona na zbliżających się Mistrzostwach Europy.

źródło: inf. własna, La Repubblica

Piotr Paterczyk
Prywatnie wielki fan twórczości Paulo Coelho. Dziennikarz z zamiłowania. Popełniam różne tematy. Nie boje się pisać odważnie i otwarcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here