Skandal! Jarosław Wałęsa wbija gwóźdź do trumny ojca

0
Lech Wałęsa i jego syn Jarosław (Platforma Obywatelska) od lat siedzą w polskiej polityce. Sejm przeżył kolejny skandal podczas ślubowania.
Lech Wałęsa/ screen YouTube

Lech Wałęsa i jego syn — Jarosław (Platforma Obywatelska) od lat siedzą w polskiej polityce. Wczoraj sejm przyjął ślubowanie od nowych posłów wśród krytych, był między innymi syn byłego lidera Solidarności. Niestety podczas składania przysięgi młody Wałęsa postanowił pominąć jedne z najważniejszych słów. W Internecie wybuchł z tego powodu skandal, a sam poseł Platformy uparcie podkreśla, że nie widzi żadnego problemu w swoim manifeście.

Skandal w sejmie

Lech Wałęsa i jego syn Jarosław (Platforma Obywatelska) od lat siedzą w polskiej polityce. Sejm przeżył kolejny skandal podczas ślubowania.
Lech Wałęsa/ screen YouTube

Jarosław Wałęsa (Platforma Obywatelska) w maju bieżącego roku bez powodzenia ubiegał się o reelekcję na stanowisko europosła. W takiej sytuacji syn byłego lidera Solidarności postanowił wystartować miesiąc temu w wyborach do polskiego parlamentu. Za sprawą ponad 60-tysięcy głosów zdobył on mandat poselski z okręgu gdańskiego z list Koalicji Obywatelskiej. Wczoraj polityk złożył ślubowanie w polskim parlamencie, lecz świadomie postanowił pominąć najważniejsze słowa przysięgi. Czy w takiej sytuacji Lech Wałęsa może być dumny ze swojego potomka?

ZOBACZ:
Jarosław Gowin miał wypadek. Mamy nagranie video!

Sejm: Jarosław Kaczyński pomija słowa przysięgi

Jarosław Wałęsa podczas składania przysięgi pominął adnotacje odnoszącą się do Boga. Jest to bez wątpienia spore zaskoczenie, zważywszy na fakt, iż polityk pochodzi z rodziny, dla której wartości religijne są rzeczą mocno fundamentalną. Warto przypomnieć, iż ojciec posła — Lech Wałęsa od wielu lat pokazuje się publicznie z wpinką w marynarce z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej. Dziś poseł-debiutant tłumaczy, iż najważniejsze jest, aby Pana Boga mieć w sercu, a nie na języku.

– Bo Boga trzeba w sercu nosić, a nie na języku. Dzisiaj tak należy na to patrzeć, ale niektórzy katolicy nie rozumieją tego – odpowiedział dziennikarzowi na pytanie dotyczące jego manifestu podczas składania przysięgi poselskiej. – Chciałbym, aby takie ideały jak Bóg, czy kościół miały przełożenie na prace w Sejmie, ale niestety nie zawsze to się udaje – dodał nowy parlamentarzysta Koalicji Obywatelskiej. Jak na postawę syn zareaguje były prezydent Lech Wałęsa?

ZOBACZ:
Skandal w sejmie! Kontrowersyjne zmiany w regulaminie

źródło: Super Express

  1. Marsz Niepodległości. Opozycja pogrążona, wyciekły skandaliczne zdjęcia
  2. Wojciech Cejrowski bez litości. Mocny wpis na 11 listopada
  3. Małgorzata Godlewska szokuje 11 listopada. W sieci wrze!
  4. Skandal w TVP! Janusz Korwin-Mikke przed chwilą to ujawnił
  5. Dzień Wszystkich Świętych. Oni odeszli w 2019 roku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here