Rząd PiS. Wiadomo, kto zostanie Ministrem Sportu

0
Mateusz Morawiecki - nowy minister sportu w rządzie Pis
Fot. Wikimedia/Kancelaria Premiera

Mateusz Morawiecki powołał nowy rząd. Na giełdzie nazwisk zabrakło jednego – Ministra Sportu. Kto zatem obejmie to stanowisko w rządzie PiS? Na giełdzie pojawia się wiele nazwisk, ale póki co, decyzja, która ma zapaść jest bardzo sensacyjna! Nowy Minister Sportu to…

Mateusz Morawiecki – premier w rządzie PiS

Nowym Ministrem Sportu ma zostać… Mateusz Morawiecki. Premier Rzeczypospolitej Polskiej ma łączyć funkcję właśnie z szefowaniem Ministerstwu Sportu przez około 2-3 tygodnie. Tak przynajmniej wynika z przecieków, które na Twitterze zamieścił dobrze poinformowany w temacie dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski. To właściciel Grupy Weszło, która posiada w swoim pakiecie portal internetowy, radio oraz klub piłkarski.

Oto oryginalny post Krzysztofa Stanowskiego, w którym przedstawia, jak ma wyglądać skompletowany (tymczasowo) rząd PiS:

Według Krzysztofa Stanowskiego w grze o fotel Ministra Sportu w rządzie PiS są dwie osoby. Póki co, dziennikarz nie zdradza o kogo może chodzić. Opinia publiczna ma jednak swoje informacje. Wśród nazwisk wymienia się byłą tyczkarkę – Monikę Pyrek, byłą gwiazdę NBA – Marcina Gortata, czy wiceministra sportu – Jacka Osucha.

ZOBACZ:
Skandal w sejmie! Kontrowersyjne zmiany w regulaminie

Jeżeli dać wiarę przeciekom Krzysztofa Stanowskiego odnośnie składu rządu PiS, to Jacek Osuch odpadłby z tej grupy, gdyż według dziennikarza nowy Minister Sportu ma być ściśle powiązany ze światem sportu.

Do tej pory dziennikarz miał dobre informacje, czy to o sporcie, czy o rządzie PiS, dlatego teraz bacznie trzeba przyglądać się temu, co zasugerował. Czy rzeczywiście jutro Ministrem Sportu zostanie obecny Premier, Mateusz Morawiecki? To na pewno byłby precedens, ale też i rozwiązanie tymczasowe.

Przypomnijmy, że poprzednim ministrem sportu był Witold Bańka. Były lekkoatleta zbierał solidne recenzje za pracę w Ministerstwie Sportu. Bańka został jednak szefem Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) i był zmuszony zrezygnować z pracy w ministerstwie. Czekamy na nazwisko nowego Ministra Sportu w rządzie PiS. Macie swoich faworytów? Czy Waszym zdaniem to będzie ktoś z przedstawionych osób, a może pojawi się ktoś „trzeci”? Czekamy na Wasze opinie, kim powinien być nowy Minister Sportu.

ZOBACZ:
Jarosław Gowin miał wypadek. Mamy nagranie video!

Źródło: inf. własna / Twitter

Piotr Paterczyk
Prywatnie wielki fan twórczości Paulo Coelho. Dziennikarz z zamiłowania. Popełniam różne tematy. Nie boje się pisać odważnie i otwarcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here