Mariusz Pudzianowski stoczy sensacyjną walkę w MMA?

Mariusz Pudzianowski. Sensacyjna następna walka na KSW?
Mariusz Pudzianowski, fot. YouTube

Mariusz Pudzianowski zalicza się do grona najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców poza granicami naszego kraju. To osoba, która także ściśle kojarzy się z polskim MMA. Strongman w pamiętnej walce z Marcinem Najmanem rozsławił mieszane sztuki walki, a także KSW w Polsce.

Mariusz Pudzianowski następna walka

Pudzian w MMA zadebiutował dokładnie 11 grudnia 2009 roku. Na gali KSW, oznaczonej numerem 12 w elektryzującym pojedynku, błyskawicznie pokonał Marcina Najmana. To był przełom dla polskiego świata mieszanych sztuk walki. MMA, a także KSW zyskało dzięki Mariuszowi Pudzianowskiemu naprawdę wiele.

Od tego czasu Mariusz Pudzianowski radził sobie ze zmiennym szczęściem, a to wygrywał, a to przegrywał. Wielu zarzucało mu, że nie nadaje się do MMA, że powinien zakończyć karierę w KSW. Tymczasem on nadal walczy. Dwóch rzeczy odmówić mu nie można – zaangażowania na treningach oraz popularności, jaką Strongman dostarczył Konfrontacji Sztuk Walki.

Obecność Pudzianowskiego w MMA wywołuje skrajne emocje. Jedni kochają najsilniejszego człowieka świata za to, że realizuje się w kolejnej pasji, a inny hejtują go, mówiąc wprost: nie nadajesz się.

Takowy hejt Mariusz Pudzianowski zobaczył na swoich mediach społecznościowych, a konkretnie na portalu Facebook, pod postem odnośnie ostatniej, zwycięskiej walki z Erko Junem na KSW 51 w Zagrzebiu. Jeden z antyfanów napisał komentarz o następującej treści – Pudzian dramat. 10 lat treningu, 20 walk w rekordzie i chłop bić się nie umie. Nawet na garde nie umie przyjąć ciosów. Dostaje jednego strzala i już ma sraczke, leci w nogi i się uwala na kimś i leży cały walkę. Nie doświadczenie wygrało tylko masa i siła i niech nie pier***i że ma charakter do tego sportu bo go nie ma i zawsze będzie freakem… Tak to jest hejt

Pudzian zaprasza kibica do oktagonu

Mariusz Pudzianowski nie pozostał dłużny. Szybko odpisał – A może mnie sprawdzisz???? WCA Kolumbijska 3 WARSZAWA jestem codziennie. Malutki trening???. Wielu potraktowało to jako wyzwanie, które Pudzian rzucił swojemu antyfanowi. Z pewnością byłoby to wielkie wydarzenie, jeżeli doszłaby do skutki walka Mariusz Pudzianowski vs antykibic. Póki co jednak liczyć na to nie możemy, ale kto wie, czy w przyszłości do takich walk nie będzie dochodziło? Świadczyć o tym mogą chociażby zapędy federacji takich, jak Fame MMA, czy FFF. KSW póki co nie zdecydowała się na aż tak freakową odmianę MMA. Sensacyjna walka Mariusza Pudzianowskiego z jednym z komentujących na Facebooku, o której trąbi cały internet nie jest zatem możliwa.

A jak Wy uważacie, z kim powinna odbyć się następna walka Mariusza? Oglądacie KSW, Fame MMA oraz FFF? Która z federacji jest według Was najlepsza?

Piotr Paterczyk
Prywatnie wielki fan twórczości Paulo Coelho. Dziennikarz z zamiłowania. Popełniam różne tematy. Nie boje się pisać odważnie i otwarcie.

1 KOMENTARZ

  1. Pudzian powinien walczyć 3 razy z najmanem, to przeciwnik dla niego przy obecnych jego umiejętnościach i kondycji, przekroczył by poziom 20 walk z dobrym wynikiem , a że zawodnicy rzadni to już inna sprawa, najlepiej o jego poziomie świadczy fakt że chce walczyć z hejterem, to już naprawdę żenada

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here