Zima nadchodzi. Ta prognoza pogody może Was zaszokować

1
Zima? Śnieg i mróz - oto prognoza pogody

Listopad to okres, w którym zaczyna się pojawiać pierwsza prognoza pogody długoterminowa. Zazwyczaj dowiadujemy się, kiedy nadejdzie zima. Meteorolodzy informują nas o pierwszych opadach śniegu, czy mrozach. Tym razem jednak możemy być nieco wstrząśnięci. Zobaczcie sami.

Zima nadchodzi? Prognoza pogody szokuje

Jeszcze nie tak dawno temu informowaliśmy, kiedy zima przybędzie do Polski. Wiele wskazywało na to, że będą to dopiero Święta Bożego Narodzenia. Tymczasem portal radiozet.pl dotarł do szokujących prognoz amerykańskich i brytyjskich meteorologów.

Synoptycy spodziewają się już w listopadzie pierwszych, poważnych przymrozków. Prognoza pogody mówi też, że Zima 2019/20, czyli śnieg  i mróz nadciągną nad Polskę już właśnie w listopadzie. Wszystko za sprawą zimnego frontu znad Syberii. Z pozoru wydawać mogłoby się, że ochłodzenie dotknie tylko Rosję i część Ukrainy – nic bardziej mylnego. Powietrze znad mroźnej Syberii dotrze także nad Polskę, a zwłaszcza nad wschodnią część naszego kraju.

ZOBACZ:
Jarosław Gowin miał wypadek. Mamy nagranie video!

Wspomniany front okryje nasz kraj na początku grudnia. Zima 2019/20 poprzez to, według brytyjskich i amerykańskich naukowców ma być wyjątkowo mroźna. Temperatury w Polsce spaść mają do minus 20°C, a we wschodnich partiach kraju nawet przekroczyć „dwudziestkę”! Tak mroźnej zimy dawno w naszym kraju nie było. Optymistycznie nie są również prognozy, jak długo będzie trwało ochłodzenie. Według informacji radiozet.pl, które cytuje jak wygląda prognoza pogody, pochodząca zza Oceanu, ocieplenie spodziewane jest dopiero w lutym przyszłego roku! Taka pogoda z pewnością nie cieszy.

Pierwszy śnieg w Polsce

Obecnie obserwujemy pierwszy śnieg w Polsce w partiach górskich, czy miejscowościach położonych w górach. Zima jeszcze na dobre się nie rozpoczęła. W listopadzie poprzez niżową pogodę naprzemiennie może padać i śnieg i deszcz – również w pozostałej części kraju. Na prawdziwy śnieg poczekamy jednak do początku grudnia. Wtedy też, tak jak spekulują amerykańscy i brytyjscy meteorolodzy, możemy spodziewać się prawdziwych przymrozków. Pogoda zatem poważnie się załamie. Jesteście gotowi na to? Kiedy ostatni raz przeżywaliście w Polsce prawdziwą zimę, śnieg i aż taki mróz?

ZOBACZ:
Biedronka w ogniu krytyki. Wyciekły informacje, jak pracują ludzie

źródło: inf. własna / radiozet.pl

Piotr Paterczyk
Prywatnie wielki fan twórczości Paulo Coelho. Dziennikarz z zamiłowania. Popełniam różne tematy. Nie boje się pisać odważnie i otwarcie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here