Krwawy zamach bombowy. Rośnie liczba ofiar

0
zamach-bombowy-w-Syrii

Sytuacja w Syrii pogarsza się z każdym dniem. Świat obiegła właśnie tragiczna informacja. Na północy Syrii wmieście L-Bab miał miejsce zamach bombowy. Ładunek został umieszczony w samochodzie pułapce, który znajdował się na dworcu autobusowym. Wszyscy zadają sobie pytanie, czy to atak terrorystyczny? 

Krwawy zamach bombowy w Syrii

Zamachowcy na miejsce detonacji ładunku wybuchowego wybrali dworzec autobusowy, a więc miejsce publiczne, w którym o każdej porze dnia przebywa sporo ludzi. Nie inaczej jest teraz. Sytuacja jest o tyle tragiczna, iż ciągle nie udało się dokładnie ustalić ile osób zginęło w tym ataku. Zamach bombowy pochłonął czternaście ofiar. Niestety ta liczba najpewniej wzrośnie.

Czy to atak terrorystyczny?

Kolejną niewiadomą, poza dokładną liczbą ofiar ataku, jest to, kto dokonał tego zamachu bombowego. Pojawiają się sprzeczne informacje dotyczące tożsamości zamachowców. Kurdowie twierdzą, że bombę podłożyli bojownicy popierani przez Turcję. Z kolei Turcy utrzymują, iż za zamach bombowy odpowiadają kurdyjscy bojownicy. Bez względu na to, kto zorganizował ten atak terrorystyczny, kolejny raz ucierpieli zwykli Syryjczycy.

ZOBACZ:
Jarosław Gowin miał wypadek. Mamy nagranie video!

Wojna domowa w Syrii trwa już od 2011 roku. Od tego czasu śmierć poniosło ponad pół miliona ludzi, a miliony Syryjczyków zostało zmuszonych do ucieczki ze swojej ojczyzny. Konflikt rozpoczęły masowe protesty skierowane przeciwko autorytarnej władzy prezydenta Baszara al-Sada. Syryjski przywódca, przy pomocy wojska, krwawo rozprawił się z demonstrantami, jednak nie udało mu się powstrzymać konfliktu, który rozlał się na cały kraj. Od tego czasu słowa takie jak: zamach bombowy, atak terrorystyczny, emigracja stały się codziennością zwykłego Syryjczyka.

Niestety nic nie wskazuje na to, aby gehenna narodu syryjskiego miała ulec zmianie. Interwencja innych państw, takich jak: Turcja, Stany Zjednoczone nie pomogła zakończyć tej rzezi. Wprost przeciwnie, temat Syrii zaczął być wykorzystywany w polityce międzynarodowej. Niemalże każdego dnia pojawiają się tragiczne wiadomości o nowych ofiarach. Poza tym, wojna domowa w Syrii odbiła się na sytuacji całego świata, szczególnie Europy. Rozpoczął się wielki kryzys humanitarny.

ZOBACZ:
Skandal w sejmie! Kontrowersyjne zmiany w regulaminie

 

 

 

 

Piotr Paterczyk
Prywatnie wielki fan twórczości Paulo Coelho. Dziennikarz z zamiłowania. Popełniam różne tematy. Nie boje się pisać odważnie i otwarcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here