13 emerytura. Oto, ile dostaną od ZUS emeryci

18
13 emerytura ZUS. Ile dostaną emeryci?

Emeryci w naszym kraju nie mają łatwego życia. Zamiast podróżować po całym świecie, tak jak ich niemieccy koledzy, nasi seniorzy muszą borykać się z problemami dnia codziennego. Najczęściej wiążą się one ze sprawami finansowymi. Zdarza się, że świadczenia wypłacane co miesiąc przez ZUS nie wystarczają na zakup niezbędnych lekarstw. Na szczęście rządzący nie zostawili emerytów bez jakiejkolwiek pomocy. Jarosław Kaczyński zapewnił, iż 13 emerytura będzie wypłacana co roku. Poza tym, PiS ma w planach i inne działania mające na celu polepszyć życie najstarszych Polaków.

13 emerytura kiedy ją dostaniesz?

Przypomnijmy, iż po raz pierwszy polscy emeryci otrzymali dodatkowe pieniądze w 2019 roku. Stało się tak za sprawą programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o nazwie Emerytura Plus. W jego ramach każdy senior otrzymał jednorazowo 1100 złotych brutto, czyli 888 złotych na rękę. 13 emerytura została przyznana automatycznie, nie było potrzeby składania jakichkolwiek wniosków, tak jak w przypadku świadczeń ZUS.

ZOBACZ:
Skandal w sejmie! Kontrowersyjne zmiany w regulaminie

Opisane powyżej działania rządu przyjęto z wielką radością ze strony seniorów. Wielu z nich otwarcie mówiło o tym jak 13 emerytura poprawi ich trudną sytuację materialną. Dlatego też PiS zdecydował o kontynuacji programu w kolejnych latach. Od przyszłego roku emeryci będą dostawać pieniądze co roku. Mało tego, Jarosław Kaczyński przyznał, iż w 2021 roku na konta seniorów trafi także nowe świadczenie tj. 14 emerytura.

Jak ważni w Polsce są emeryci, a także jak trafionym pomysłem jest 13 emerytura świadczy fakt, iż Koalicja Obywatelska skopiowała genialny pomysł PiS w swoich programach wyborczych. Niestety każdy z nas, w tym nawet opozycja, zdaje sobie sprawę jak niskie są wysokości emerytur wypłacanych przez ZUS. Zatem nie dziwi, iż temat ten jest niezwykle aktualny i popularny.

Jak wspomnieliśmy program 13 emerytura będzie kontynuowany rok rocznie. Co zatem czeka nas w 2020 roku? PiS planuje podwyższyć kwotę dodatkowego świadczenia. Emeryci mieliby dostać kilkadziesiąt złotych więcej niż w 2019 roku. Pieniądze wg planu miałyby znaleźć się w portfelach emerytów w kwietniu.

Piotr Paterczyk
Prywatnie wielki fan twórczości Paulo Coelho. Dziennikarz z zamiłowania. Popełniam różne tematy. Nie boje się pisać odważnie i otwarcie.

18 KOMENTARZE

 1. Nie robia laski wyplacajac 13-ta emer-re Nie myslcie ze jdtesmy ludxmi gorszego sortu –++ze my nie potrzenujemy piemiedzy na rechabilitacje ????czy tylko osoby niepelnosorawne My emeryci takze potrzebujemy pienidzy na opiekunki leki itd

  22
  8
 2. 13 ta czy 14 ta emerytura nie rozwiąże problemu emerytów
  Na dzisiejszy stan państwa to jedyne rozwiązanie DARMOWA OPIEKA LEKARSKA WRAZ Z RECHABILITACHJA ORAZ DARMOWE ŁĘKI PO 55 roku zycia

  17
  3
 3. A co z ludzmi którzy pracują za najniższa? Nic nie dostajemy, tylko coraz więcej płacimy za zakupy i media świetnie dajcie jeszcze więcej dla emerytów oraz dodatkowe 500+, młodzi bez podatku z wypłaty, czas uciekać z tego kraju bo człowiek który normalnie pracuje staje sie tylko wołem roboczym.
  Powodzenia pisiory…

  10
  16
 4. Fakt nie tylko niepełnosprawnym należy się tz kiełbasa wyborcza – – – – – emeryt także potrzebuje pieniędzy a rehabilitację leki ido życia – – – niech się odczepia

 5. Stare ruple i tak nie doceniają tych pięniędzy. Co najmniej połowa głosowała na bandę z PO. Stare jelenie dopuścić złodziej z PO A zobaczycie takie wysokie podwyżki emerytur i 13 emeryturę przez teleskop.

  3
  8
 6. żeby po ponad 40 latach pracy w warunkach szczególnych zebrać o pomoc, dali jalmuzne,dla siebie i reżimu mundurowego emerytury wysokie…
  W PŻM Szczecin wprowadzili zarząd komisaryczny PiS zabrali jubilatki odprawy emerytalne drastycznie obniżone i pensję rejsy dłuższe jakiś brzezicki firmę naprawia mi zabrali ok 40000PLN odprawy emerytalnej ,a dają ok 900pln,dobroczyncy ich mać..

  1
  1
 7. denerwuje mnie stwierdzenie 13 EMERYTURA!!!
  Czemu, otóż przypomnijcie sobie jaki miał być % pierwotnej podwyżki emerytur???
  Otóż to co dali w maju, to różnica – mniej o 74 zł. zapisu na kotach emerytów, a więc podwyżki w 2020 roku – MARZEC naliczane będą o te 74 zeta mniej!!!
  A WIĘC KTO WYGRYWA???
  Nooo, 14 i owszem, przyda się, ale to jest granie na ludzkich uczuciach!!!

  2
  1
 8. Wystarczy że rząd odda podatek od emerytury to nam wystarczy bo podatek był już opłacony a teraz po raz drugi się go zabiera emeryturę każdy sobie wypracował

  12
 9. Przepracoeałam 40 lat.Odprowadziłam już raz podatek.Dlaczego zabiera się ponownie go.To tylko w Polsce może tak być.Dziwne że nie potrańca się podatku posłom. Czyżby to byli inni ludzie.Bo emeryt w Polsce nie ma nic do powiedzenia.

  11

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here