Holendrzy przejmą kolejne sklepy? Onet podał najnowsze informacje

Onet podał zaskakujące informacje dotyczące holenderskiego przedsiębiorstwa Spar Group. Firma ma już kilka sieci sklepowych w Polsce, jednak planuje rozszerzyć swój zasięg w Polsce i przejąć kolejne sklepy.

Firma jest obecnie w posiadaniu takich sklepów jak Spar i Eurospar. Media od kilku miesięcy informują o ich wejściu na polski rynek. Jednak władze Spar Group mają duże ambicje. Jak informuje Onet firma nie spoczęła po tegorocznym przejęciu sieci sklepów Piotr i Paweł. W rozmowie z prezesem „Wasz Sklep Spar”  zostały przedstawione najnowsze plany firmy.

Onet wyjaśnia także jak doszło do przejęcia sklepów Piotr i Paweł. Głównym powodem podjęcia takiej decyzji przez firmę miała być niekorzystna sytuacja finansowa, która trwała już od dłuższego czasy. Spar przejął firmę w lipcu tego roku. Na terenie Polski znajduje się ponad 70 placówek Piotra i Pawła. Docelowo wszystkie mają zmienić nazwę.

Firma jest uznawana za największą na świecie sieć sprzedaży detalicznej. W tym momencie Spar najbardziej rozpowszechniony jest w Austrii, gdzie posiada ponad 1,5 tys punktów sklepowych. W Polsce jest ich wciąż całkiem niedużo, jednak grupa miast, gdzie pojawiają się sklepy Spar wciąż rośnie.

Onet informuje o najnowszym planie firmy Spar

Jak już wspomnieliśmy plany na przyszłość firmy zdradził prezes „Nasz Sklep Spar” – Tomasz Syller. Plany są ambitne, ponieważ firma po przejęciu ponad 70 punktów sieci Piotr i Paweł chce poszerzyć swoją działalność o dodatkowe 30 sklepów. W sumie daje to ponad 100 nowych punktów.

Prezes nie podaje dokładnych szczegółów poszerzenia działalności o kolejne sklepy, lecz istnieje możliwość brania pod uwagę brytyjskiej firmy Tesco, która już od dłuższego czasu ma kłopoty finansowe. Jednak to jeszcze nic pewnego. Zwłaszcza, że większość sklepów Tesco stanowią hipermarkety, a firma interesuje się sklepami o mniejszym metrażu.

  1. Nowa oferta McDonald’s. Takich promocji jeszcze nie było
  2. Promocje Biedronka. 50% taniej na najpopularniejsze….
  3. Promocje Biedronka, Lidl. Spiesz się, aby zdążyć!
  4. Hebe idzie w ślady Rossmanna? Promocja -50%!
  5. Inpost wprowadza zmiany. Zobacz, jak odebrać teraz paczkę