Piotr Żyła stracił przytomność, polała się krew [FILM]

Piotr Żyła upadek

Piotr Żyła zanotował groźny upadek na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Polak nie podnosił się z zeskoku, stracił przytomność, a jego twarz zalała krew. Zobacz film, a także najnowsze informacje o naszym reprezentancie. Skoki narciarskie to nasz narodowy sport, tegoroczny sezon Pucharu Świata został zainaugurowany właśnie w Wiśle – o tym też piszemy. O ważności imprezy może świadczyć chociażby fakt, że konkurs na trybunach ogląda Andrzej Duda – Prezydent RP.

Piotr Żyła upadek

Wczoraj na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince odbyła się inauguracja tegorocznego Pucharu Świata. Skoki narciarskie kolejny raz sprawiły, że Polacy oszaleli. Na trybunach był komplet biało-czerwonej publiczności. Do pełni szczęścia zabrakło tylko zwycięstwa naszych kadrowiczów. Było blisko, bowiem podopieczni Michala Dolezala przed długi czas prowadzili. Ostatecznie jednak, biało-czerwoni w konkursie drużynowym uplasowali się na trzecim miejscu. Najwyższy stopień podium na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle-Malince przypadł Austriakom, a drugie miejsce – tuż przed Polakami – zajęli Norwegowie.

Dzisiaj w Wiśle kontynuowane są zmagania. Tym razem mamy do czynienia z konkursem indywidualnym, w którym groźny upadek, w pierwszej serii zanotował Piotr Żyła. Upadek wyglądał naprawdę dramatycznie, co zobaczyć możecie na poniższym filmie.

Żyła upadek – WIDEO:

Piotr Żyła przez długi czas nie podnosił się z rozbiegu. Publiczność była w szoku, obawiała się o poważną kontuzję naszego reprezentanta. Później poinformowano, że na chwilę stracił przytomność. Gdy się ocknął odtrącił nawet lekarza. Oczywiście działał w szoku. W kamerach widoczna była krew i pokiereszowana twarz Piotra Żyły.

Informacji o stanie zdrowia skoczka narciarskiego udzielił w studio TVP, Adam Małysz. Powiedział, że Piotr Żyła ma rozcięty łuk brwiowy i wargę. Adam Małysz zauważył, że upadek Żyły nie nastąpił wskutek warunków atmosferycznych, a był tylko i wyłącznie jego własnym błędem. Między wierszami dało się wyczytać, że chodzi o upartość „Wiewióra”, który zdaje się, że za wszelką cenę chciał oddać jak najdłuższy skok. Na szczęście skończyło się bez poważnych obrażeń, bo upadek Żyły wyglądał naprawdę groźnie. Polała się krew. Adam Małysz uspokoił kibiców, że z „Wiewiórem” wszystko dobrze.

Żyła po upadku zajął 35. miejsce. Konkurs na trybunach śledzi Andrzej Duda, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, którego również pasjonują skoki narciarskie.

wideo: YouTube