Eurowizja Junior 2019. Skandal w hiszpańskich mediach

0
1984
Eurowizja Junior

Eurowizja Junior, czyli europejski konkurs dla najmłodszych jest emitowany od 2003 roku i cieszy się niesamowitą popularnością. Cała impreza budzi wielkie emocje wśród widzów. Kraje, które wybrały swoich przedstawicieli nieraz dają się ponieść w rywalizacji niekiedy zapominając, że jest to wydarzenie dla najmłodszych.

W konkursie mogą startować dzieci w wieku od 9 do 14 lat. Pozostałe zasady Eurowizji Junior są takie same jak te obowiązujące na konkursie dla dorosłych. Są to niesamowite emocje dla uczestników, ale także wielka szansa by się pokazać i zwiększyć szansę na zrobienie kariery.

Tegorocznym organizatorem Eurowizji Junior była Polska. Impreza odbyła się na arenie w Gliwicach, a prowadzącymi zostali: Ida Nowakowska, Aleksander Sikora oraz zeszłoroczna zwyciężczyni Eurowizji Junior – Roksana Węgiel. Co więcej w tym roku również wygrała Polka – Viki Gabor. Na 2. miejscu znalazł się reprezentant Kazachstanu, zaś na 3. Hiszpanii.

Eurowizja Junior 2019 – skandal w Hiszpanii

W tym roku na imprezie Hiszpanię reprezentowała 12-letnia Melani Garcia. Nastolatka zaprezentowała piosenkę pt. „Marte”. W głosowaniu widzów Hiszpanka zajęła 2. miejsce, jednak dużo jej brakowało do miejsca 1., które zajęła reprezentantka Polski.

Już dwa dni po zakończeniu konkursu Eurowizji Junior w hiszpańskich mediach rozpoczęła się dyskusja na temat przebiegu głosowania. Powodem tych rozważań był wynik hiszpańskich jurorów, którzy przyznali Polce maksymalną ilość punktów, z czego Hiszpanie są wyraźnie niezadowoleni.

Jednak nie był to jedyny powód, który wywołał tak wielką dyskusję w Hiszpanii. Media z zachodu rozpisują się także na temat tego jak głosowali widzowie. Wzbudziło to wiele kontrowersji wśród internautów. Jak wiadomo wielu z nich miało zachęcać do tego, aby głosować na Melanię korzystając z tzw. trybu incognito, który rzekomo pozwalał oddać więcej niż jeden głos.

Co więcej podżegano widzów do tego, aby głosować na państwa, które mają najmniejsze szanse, a także aby w żadnym wypadku nie głosować na Polskę. Do dyskusji włączyli się internauci przeciwni takim praktykom. Twierdzą oni, że w ten sposób ludzie niszczą ten konkurs, a tego typu „zagrywki” wcale nie pomagają uczestnikom, lecz psują zabawę najmłodszym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here