Jacek Kurski zaskoczył. Oto jego plan ws. TVP

Jacek-Kurski. TVP

Jacek Kurski za honor postawił sobie uczynienie Telewizji Polskiej liderem pośród innych stacji telewizyjnych. Prezes nie boi się podejmować ryzykownych decyzji. Kontrowersje wzbudziło odejście kilku znanych twarzy TVP, m.in. Hanny Lis, Jarosława Kulczyckiego, czy Beaty Tadli. Tym razem, postanowił zrobić coś na co do tej pory nie zdecydowała się żadna inna stacja. Co to takiego? Czy okaże się sukcesem? A może będziemy świadkami spektakularnej klapy mediów publicznych?

Jacek Kurski i jego plan na telewizję publiczną

Wysoką oglądalność zapewniają telewizji zazwyczaj seriale. Uwielbiają je miliony Polaków. Bez względu na płeć, wiek, czy wykształcenie każdy chętnie zasiada przed telewizorem, śledząc losy swoich ulubionych bohaterów. Prezes doskonale wyczuwa nastroje społeczne. Dlatego zdecydował się na niespotykany dotąd ruch. Mianowicie tej zimy na antenach TVP pojawi się kilka nowych, polskich produkcji. Jest to rzecz niespotykana. Stacje zazwyczaj emitują nowości na wiosnę oraz na jesień. Organizuje się wówczas uroczystą prezentację ramówki. Jacek Kurski postanowił zrobić inaczej.

TVP zdecydowało się na zimowe premiery, które z założenia powinny zrobić furorę. Premierowy “Ziuk. Młody Piłsudski” to serial historyczny, opowiadający o grupie spiskowców walczących z caratem na przełomie XIX i XX wieku. Patrząc na to jaki sukces osiągnęła kultowa już “Korona królów” (saga o losach Piastów i Jagiellonów), możemy przypuszczać, iż historia młodego Józefa Piłsudskiego także zyska sporo grono wiernych widzów. Bądź xo bądź tematyka historyczna jest teraz bardzo popularna. Poza tym, Jacek Kurski na grudzień zaplanował także premierę najnowszego sezonu “Blondynki.” Bohaterką tej produkcji jest młoda, sympatyczna pani weterynarz. Kobieta, która urodziła i wychowała się na wsi, musi odnaleźć się na typowej, polskiej wsi. Trzecim hitem TVP na zimę ma być serial kryminalny “Archiwista”. Główną rolę gra w nim wybitny aktor Henryk Talar.

Czy plan, który obmyślił Jacek Kurski odniesie zamierzony skutek? Zobaczymy. Jedno jest pewne jeśli uda się przyciągnąć do TVP nowych widzów, możemy być pewni, że inne stacje telewizyjne pójdą szlakiem wytyczonym przez prezesa.

Piotr Pawlak
Różne tematy, od show-biznesu, przez politykę, a na sporcie kończąc. Lubię docierać tam, gdzie inni nie mają odwagi zaglądać.