Greta Thunberg. Pamiętacie ją? 16-latka robi karierę

Greta Thunberg

16- letnia Greta Thunberg zrobiła wokół się dużo szumu w ostatnim czasie. Szwedzka aktywistka stała się popularna zaraz po tym jak świat obiegł film z jednego z jej występów. Dziewczyna w bardzo emocjonalny sposób próbowała uświadomić ludzi, co może się stać jeśli nie zaczną dbać o planetę.

Magazyn Time nazwał Gretę Thunberg „liderką nowej generacji”. Dlaczego? Nastolatka w 2018 roku zorganizowała protest pod budynkiem szwedzkiego parlamentu, który miał na celu zwrócić uwagę na gwałtowne zmiany klimatu, wynikających z działalności człowieka. Była także inicjatorką powstania międzynarodowych strajków szkolnych w tej sprawie.

Greta Thunberg została laureatką szwedzkiej nagrody Right Livelihood Award, przyznawanej osobom „godnym naśladowania”. Co więcej w 2019 roku typowano ją do Pokojowej nagrody Nobla. Warto dodać, iż nastolatka nie jest w pełni sprawną osobą. Co prawda nie fizycznie, ale psychicznie. Jak wiadomo u dziewczyny zdiagnozowano takie choroby jak: Zespół Aspergera, ADHD, a także schorzenia powodujące zaburzenia emocjonalne.

Greta Thunberg – kariera w radiu BBC

Świat zdążył poznać Gretę Thunberg jako urodzoną liderkę walczącą w słusznej sprawie. Jej odwaga i talent do wypowiedzi z pewnością będą pomocne przy jej nowej pracy. Ta zkolei pomoże dziewczynie zdobyć jeszcze większy rozgłos.

Jeszcze nie dawno cały świat mówił o wspólnym zdjęciu Grety z Leonardem DiCaprio. Obecnie zrobiło się głośno o tym, że 16-latka zostanie redaktorką naczelną sztandarowego programu BBC 4, a mianowicie bożonarodzeniowego wydania. Do tej pory program prowadziły wyłącznie wielkie gwiazdy, między innymi Angelina Jolie, Richard Branson, Nicole Adams czy nawet Stephen Hawking.

Greta w ramach tegorocznego bożonarodzeniowego wydania porozmawia między innymi z prezesem Banku Anglii. Tematem rozmów mają być oczywiście zmiany klimatyczne. Program zakłada jednorazowy udział w roli redaktorki wydania, jednak nie zmienia to faktu, iż jest to duży sukces dla Grety Thunberg.

  1. Madonna. Fani zaniepokojeni stanem zdrowia gwiazdy
  2. Jacek Kurski zaskoczył. Oto jego plan ws. TVP
  3. Black Friday. Eksperci ostrzegają: uwaga na oszustwa!
  4. Andrzej Duda oskarżony publicznie. Mocne słowa
  5. Holendrzy przejmą kolejne sklepy? Onet podał najnowsze informacje