Robert Lewandowski zaskoczył zarobkami. Padła kwota

Robert Lewandowski (reprezentacja Polski)
Fot. Wikimedia/Екатерина Лаут

To, że Robert Lewandowski jest najwybitniejszym polskim piłkarzem w historii nie ulega żadnej wątpliwości. Kapitan reprezentacji Polski, a także najlepszy gracz Bayernu Monachium podkreśla to na każdym kroku. Tym razem jednak media obiegła informacja o zarobkach polskich piłkarzy i co ciekawe, „Lewy” wcale nie zarobił najwięcej!

Robert Lewandowski zarobki

Zapewne zastanawiasz się, na jakie Robert Lewandowski zarobki może liczyć w reprezentacji Polski. Nasz najlepszy gracz, który był jednym z ojców sukcesu awansu na Euro 2020 wcale nie zarobił najwięcej spośród kadrowiczów! Ta informacja może szokować, ale zdecydowanie więcej za eliminacje Mistrzostw Europy zgarnęli Grzegorz Krychowiak i Piotr Zieliński. Szczegółowe wyliczenia pieniędzy, które dostała reprezentacja Polski podał portal sport.pl.

Za ten rok gry w reprezentacji Polski, a zarazem za wywalczenie awansu na Euro 2020 reprezentanci Polski dostali do podziału od PZPN 12 milionów złotych. Zainteresowanych jest 36 graczy, z których najwięcej pieniędzy przypadło wspomnianym Krychowiakowi i Zielińskiemu. Obaj dostali po 751 tysięcy złotych, bowiem wystąpili od pierwszej minuty we wszystkich, dziesięciu meczach eliminacji Mistrzostw Europy. Robert Lewandowski i Kamil Grosicki dostali nieco mniej (726 tysięcy złotych), bowiem Jerzy Brzęczek nie skorzystał z nich w wyjściowym składzie w drugim meczu przeciwko Izraelowi. Z zarobków może być zadowolony także Tomasz Kędziora, który po odejściu z kadry Łukasza Piszczka stał się podstawowym graczem na prawej stronie defensywy. Gracz Dynama Kijów zgarnął 676 tysięcy złotych. Najmniej otrzymał Marcin Kamiński – 25 tysięcy złotych, dla którego reprezentacja Polski była praktycznie tylko zapisaniem się w protokołach.

Może dziwić, że Robert Lewandowski, który przecież był naszym najlepszym graczem w eliminacjach Mistrzostw Europy otrzymał mniej, niż Zieliński i Krychowiak. Tak jednak działa system nagradzania przez PZPN. Był on z góry ustalony i gracze o nim wiedzieli. PZPN przyznawał graczom punkty – za wyjście w podstawowym składzie, za wejście z ławki i zapisanie się w meczowym protokole. Później, według liczby zebranych punktów rozdzielono wspomniane 12 milionów złotych.

Jak myślicie, czy reprezentacja Polski ma szansę zawojować na Euro 2020 fazę pucharową, tak jak przed czterema laty? Przed turniejem biało-czerwoni i Robert Lewandowski rozegrają prawdopodobnie cztery mecze kontrolne, choć rywale oraz dokładne terminy nie są jeszcze znane.

źródło: sport.pl

Piotr Paterczyk
Prywatnie wielki fan twórczości Paulo Coelho. Dziennikarz z zamiłowania. Popełniam różne tematy. Nie boje się pisać odważnie i otwarcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here