Pogoda. Nadchodzi zima, temperatura spadnie do…

1
Prognoza pogody. Pogoda na grudzień to zima, śnieg, mróz

Wygląda na to, że sprawdzą się przewidywania meteorologów odnośnie tego, że prawdziwa zima nadciągnie nad nasz kraj w grudniu. Pogoda będzie płatać figle. Prognoza pogody mówi jasno – szykuje się mróz i śnieg. Bądźcie czujni!

Pogoda na grudzień – zima, śnieg

Pierwsza prognoza pogody, jaką umieściliśmy na naszych łamach mówiła, że zima nadejdzie w drugiej połowie grudnia. Wtedy też meteorolodzy dokładnie przewidzieli, jakich temperatur i jakiej ilości śniegu możemy się spodziewać. Tym razem jednak synoptycy nieco skorygowali swoje prognozy i okazuje się, że zima zaatakuje Polskę znacznie wcześniej – już od początku grudnia. Temperatura spadnie do kilku kresek poniżej poniżej zera.

Pierwszy atak zimy spowoduje kilkudniowe ochłodzenie, a prawie cała powierzchnia naszego kraju znajdzie się pod białą poduchą, jak pieszczotliwie nazywany jest śnieg. Pogoda nie będzie zatem rozpieszczać. Synoptycy mówią, że pokrywa śnieżna może wynieść do 10 centymetrów. Prawdopodobieństwo wystąpienia mrozu i śniegu, meteorolodzy określają na około 90%. Prawdopodobnie jednak, pierwszy atak zimy nie potrwa zbyt długo. Mówi się, że około 7 grudnia może nad Polskę nadejść ciepły front atmosferyczny. Będzie to tylko pozorna poprawa aury, bowiem, zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami – w drugiej połowie grudnia zima kolejny raz nas zaskoczy. Pogoda wówczas ma być jeszcze bardziej mroźna, a opady śniegu bardziej intensywne.

ZOBACZ:
Biedronka rozwścieczyła konkurencje. Wyprzedaże świąteczne to prawdziwy hit

Zima trzydziestolecia?

Jakiś czas temu synoptycy zza Oceanu straszyli, że nad Polskę i niemal całą Europę nadciągnąć może zima trzydziestolecia. Taka pogoda załamała większość Internautów. Wiadomości te, na podstawie własnych źródeł (bardziej rzeczywista prognoza pogody) zdementował jednak Instytut Meteorologii i i Gospodarki Wodnej. O ile rzeczywiście w grudniu ma być chłodniej niż w poprzednich latach, to żadna zima trzydziestolecia nam nie grozi. Faktem jest jednak to, że Styczeń 2020 ma być rekordowo zimny. Szacuje się duże prawdopodobieństwo, że temperatury na początku przyszłego roku będą zdecydowanie niższe, niż średnia z ostatnich 30 lat. Nie grożą nam jednak mrozy sięgające 30 stopni poniżej zera. Taka temperatura nie wystąpi w Polsce.

Odpowiadając na pytanie, kiedy zima? Niemalże z całą pewnością możemy stwierdzić, że początek grudnia będzie oznaczał mróz, śnieg, a więc prawdziwa zima widoczna jest już na horyzoncie! Czy taka pogoda Was cieszy? Przy okazji zapytamy Was, jaka jest najniższa temperatura jakiej doświadczyliście w Polsce?

Piotr Paterczyk
Prywatnie wielki fan twórczości Paulo Coelho. Dziennikarz z zamiłowania. Popełniam różne tematy. Nie boje się pisać odważnie i otwarcie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here