Donald Tusk wypowiada się o Polsce. Zastanawiające słowa

0
Donald Tusk, Unia Europejska
Donald Tusk / From Wikimedia Commons

Donald Tusk po pięciu latach bycia Przewodniczącym Rady Europejskiej żegna się ze stanowiskiem. Zastąpił go Charles Michel z Belgii. Tymczasem były przewodniczący Platformy Obywatelskiej udzielił zaskakującego wywiadu. 

Donald Tusk o Polsce

Tusk podziękował za owocne pięć lat współpracy, kiedy to był Przewodniczącym Rady Europejskiej. Jak sam przyznał, największymi problemami, z którymi było mu się zmagać był kryzys w Grecji, konflikt na linii Rosja – Ukraina, a także Brexit. Jednocześnie Donald Tusk został szefem Europejskiej Partii Ludowej. To ugrupowanie, które na forum Unii Europejskiej zrzesza głównie partie chadeckie, proeuropejskie, ludowe oraz konserwatywno-liberalne. Obecnie posiada 182 europosłów. Poprzednikiem Donalda Tuska był Joseph Daul. Duńczyk szefował EPL przez sześć lat (2013-2019).

O ile słowa podziękowania nie zaskoczyły obserwatorów, bo tego wymagała po prostu dyplomacja. To z pewnym zdziwieniem niektórzy komentatorzy spojrzeli na wypowiedź Donalda Tuska o Polsce. Były już Przewodniczący Rady Europy powiedział, że w Polsce będzie obecny już nie tylko sercem, ale także coraz bardziej fizycznie. Przyznał, że więcej szczegółów zdradzi wkrótce. Tajemniczo zabrzmiało zwłaszcza zdanie – Jako szef EPL będę miał dużo więcej czasu. Wykorzystam ten czas bardzo intensywnie dla polskich spraw.

Zobacz także: Emerytury zagrożone? Kolejna straszna prognoza nt. ZUS

ZOBACZ:
"MasterChef" zniknie z ekranu? Sensacyjne doniesienia ws. TVN

Jak myślicie, jakie plany może mieć Donald Tusk? Jeszcze nie tak dawno temu mówiło się, że jest murowanym kandydatem w wyborach na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Ostatecznie jednak nie zdecydował się kandydować. Dla wielu komentatorów, powodem rezygnacji z ubiegania się o najważniejszy urząd w Państwie miały być słabe sondaże. Nie dawały one większych szans, by Donald Tusk miał pokonać obecnie urzędującego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudę.

źródło: inf. własna / dorzeczy.pl

Przeczytaj również:

Piotr Paterczyk
Prywatnie wielki fan twórczości Paulo Coelho. Dziennikarz z zamiłowania. Popełniam różne tematy. Nie boje się pisać odważnie i otwarcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here